Nová stránka 5

GENERÁLNÍ PARTNER

HLAVNÍ PARTNEŘI

OSTATNÍ PARTNEŘI

PARTNERSKÉ ORGANIZACE

 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Start se povedl. Češi zvládli federální derby a mají první tři body

neděle 01.06.2014, 23:57 | Martin Voltr | Reprezentace - Mistrovství světa - muži IIHF
Start se povedl. Češi zvládli federální derby a mají první tři bodyNeděle přinesla velký start pardubického šampionátu pod hlavičkou IIHF, čeští hokejisté prožili svůj vstup ve federálním derby proti Slovensku. Utkání měli po většinu času ve svých rukou a přestože východní sousedé na gólový stav dotírali, nakonec Češi dotáhli zápas do vítězného konce. V pondělí je čeká velká bitva s obhájcem titulu – Spojenými státy.

Nesmírně důležitý, nakonec snad i klíčový pro celý výsledek, byl průběh první části. Čeští hokejisté trpělivě čekali na své šance a jakmile šli do první přesilovky, využili ji k vedení, byť gól Michala Šima padl až těsně po jejím konci. Hned v deváté minutě na jeho práci navázal Martin Vozdecký a pro Čechy vypadalo vše ideálně.

Soupeř se ale zvedl, zkraje druhé čtvrtiny zásluhou Lukáše Růžičky snížil. Česká reakce ale na sebe nenechala dlouho čekat a vzal si ji na svědomí po nádherné akci Zdeněk Čáp. Ještě před polovinou zápasu ale reagoval Jakub Ručkay kontaktní brankou na 2:3.

Desetiminutová přestávka ovšem národnímu týmu jednoznačně pomohla. Pak totiž přišla další přesilovka a přesně s jejím koncem přesný zásah Patrika Šebka. Čeští hokejisté tak znovu vedli o dvě branky a i když Slováci v některých momentech zle dotírali na skóre, do bodového rozdělení už zasáhnout nedokázali. V poslední minutě totiž ještě do prázdné brány mířil Vladimír Kameš a bylo rozhodnuto.

Slovensko – Česká republika 2:5 (0:2, 2:1, 0:1, 0:1)

Branky a asistence: 14. Růžička (Šimůnek), 23. Ručkay (Šimůnek, Preisinger) – 6. Šimo (Vozdecký, Strýček), 9. Vozdecký (Šimo, Šebek), 15. Čáp (Šimo, Loskot), 28. Šebek (Strýček, Vozdecký), 48. Kameš (Cik, Brož).

Slovensko: Ondrejka – Preisinger, Novajovský, Růžička, Šimůnek – Jaško, Novák, Holovič, Prokop – Mrázik, Ručkay, Šiller, Haring.

Česká republika: Salfický – Strýček, Šebek, Vozdecký, Šimo – Kameš, Cik, Buchtele, Brož – Šenkeřík, Čáp, Loskot, Kubica – Bernad, Hrazdira.

Další zápasy TOP divize

V dalších zápasech elitní skupiny nezklamal obhájce titulu ze Spojených států, který nastřílel Britům deset gólů. Kanada v těsném souboji předvedla obrat proti Německu, Finové v severském derby přehráli Švédy díky třígólové poslední části.

Velká Británie – USA 3:10 (1:1, 0:5, 1:3, 1:1)
Kanada – Německo 3:1 (1:1, 0:0, 1:0, 1:0)
Finsko – Švédsko 7:4 (0:0, 2:1, 2:3, 3:0)

Zápasy Divize I

Brazílie – Rakousko 0:8 (0:2, 0:1, 0:1, 0:4)
Lotyšsko – Slovinsko 4:9 (1:1, 0:2, 2:3, 1:3)
Austrálie – Chorvatsko 2:4 (0:0, 0:4, 1:0, 0:0)
Maďarsko – Japonsko 4:3sn (0:2, 0:0, 1:0, 2:1 – 0:0)