Základní část extraligy je pryč! Z prvních míst jdou do play-off Beroun a Zlín

Nedělní souboje CCM extraligy inline hokeje už nic nezměnily na pořadí týmů v obou divizích. Východ ještě nabídl hodně dramatické boje o čelo i o čtvrtou příčku, Uherský Brod však o postup do play-off i přes porážku nepřišel a zlínští Devils v hodině dvanácté uchránili své první místo. Čtvrtfinálové souboje přijdou na řadu o víkendu 21. a 22. června.

Divize Západ

IHC Čerti Kladno – IHC Berounští Medvědi 11:10 pp. (4:2, 1:3, 2:4, 3:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Kameš (Plekanec, Stieler), 7. Strnad (Sekáč, Petrák), 8. Plekanec (Stieler), 10. Plekanec (Jiřik), 16. Plekanec (Stieler, Kameš), 32. Kameš, 36. Jiřík (Petrák), 37. Stieler (Plichta), 45. Jiřík, 47. Petrák (Jiřik, Sekáč), 52. Sekáč (Plichta) – 4. Tvrzník, 12. J. Bernad (Vlček), 14. Šinágl (Tvrzník), 20. Besser (L. Novák, Tvrzník), 21. Pavlata (Sýkora, Šinágl), 26. Rubeš (Vlček), 28. Sýkora, 30. J. Novák (Tvrzník), 32. J. Novák (Sýkora, Rubeš), 40. Šinágl (Pavlata).

Kladenští hokejisté věděli, že aby na druhé příčce odrazili atak třetí Slavie, museli proti jistému vítězi základní části z Berouna získat alespoň bod. Utkání nabídlo průběh jako na houpačce, Čerti rychle vedli o tři branky, aby po polovině dokonce o čtyři prohrávali! Do zápasu se ale na poslední chvíli ještě vrátili a vítězný gól Jiřího Sekáče v prodloužení nakonec přisoudil radost na jejich stranu. Třikrát mířil do černého další z hvězdných forvardů Tomáš Plekanec.

IHC Slavia Praha – IHC Roller Storm Praha 18:4 (3:2, 4:0, 7:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 5. Sem (Mrňa), 7. Sem (Mrňa, Loskot), 12. Loskot (Kafka), 13. Loskot (Sem), 15. Čížek (Sem, Mrňa), 18. Mrňa (Loskot, Kafka), 22. Loskot (Mrňa, Kafka), 26. Čížek (Loskot), 26. Loskot (Kafka), 32. Čížek, 32. Kafka (Sem, Loskot), 34. Kafka (Sem), 34. Sem (Loskot), 35. Sem (Loskot), 42. Loskot, 46. Loskot (Kafka), 46. Mrňa (Kafka), 47. Mrňa (Kafka) – 7. Petráš (Kolínský, F. Bílek), 8. D. Bílek (Petráš), 27. Petráš (Hanzlík), 29. Petráš (F. Bílek, Mikeska).

Definitivní tečku za základní částí přineslo derby týmů z hlavního města. Opatrný úvod přinesl nejen první dva góly favorita ze Slavie, ale i rychlé vyrovnání. Následně už se však pouze zvyšoval náskok červenobílých. V závěru utkání to dokonce zavánělo dvacítkou, ale přání hlučných domácích fanoušků vyslyšena nebyla. Hned šest branek zaznamenal Marek Loskot, nicméně Slavii to už ze třetí příčky pomoci nemohlo.

Divize Východ

IHC Uherský Brod – IHC Devils Zlín 5:6 (1:3, 2:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Polášek (Mrázik), 13. Vaněk (Kubiš), 22. Kubiš (Polášek), 28. Ondráček (Mrázik), 40. Šiller (Doležálek, Vaněk) – 8. Šenkeřík (Holík), 8. Matula (Haloda), 11. Haloda, 28. Haloda (Suhrada), 47. Matula (TS), 48. Holík (Šenkeřík, Macharáček).

V bitvě čtvrtého Uherského Brodu s prvním Zlínem šlo oběma týmům opravdu o hodně. Domácí si chtěli pojistit postup do play-off a svou chuť prokázali povedeným obratem, v závěrečné části kráčeli za vítězstvím. Devils ovšem dvěma slepenými góly v poslední minutě a půl otočili souboj na svou stranu a až díky tomu si zajistili prvenství v základní části Divize Východ!

IHC Eagles Olomouc – IHC Night Birds Přerov 12:9 (4:0, 2:3, 3:4, 3:2)

Branky a nahrávky: 1. Husák (J. Cik, L. Cik), 7. Husák (Jurák, L. Cik), 8. Jurák (J. Cik, Husák), 12. J. Cik, 16. Husák (L. Cik), 19. Paška (Handl), 27. Korhoň (Handl), 31. Jurák (Husák), 33. Husák (J. Cik, Jurák), 46. Korhoň (Handl), 47. J. Cik (Husák, L. Cik), 48. L. Cik (J. Cik) – 18. R. Hanák (Gremlica, M. Ferenc), 19. J. Ferenc (P. Hanák), 21. P. Hanák, 32. Zbořil (R. Hanák), 35. P. Hanák (Andrýsek), 35. Andrýsek (P. Hanák, J. Ferenc), 36. Andrýsek (Zbořil), 41. Ferenc (M. Ferenc), 42. Zbořil (R. Hanák).

Porážka Uherského Brodu dala velkou šanci na postup hokejistům Přerova – "stačilo" vyhrát derby v Olomouci. Domácí Eagles vedli v 16. minutě už o pět branek, svůj náskok pak ale v přestřelce neuvěřitelně prohospodařili a když Night Birds šest minut před koncem srovnali na 9:9, byli ke čtvrté příčce velmi blízko. Nepovedený závěr a tři branky Olomouce je však poslaly do play-out.

IHC Reflex Uherské Hradiště – Mission Roller Brno 3:9 (1:1, 0:2, 1:3, 2:3)

Branky a nahrávky: 11. Kovařík (Popelka, Valenta), 37. Schuster (Kovařík, Valenta), 48. Flora (Schuster) – 6. Rajnoha, 19. Rajnoha (Skácel), 21. Skácel (Kachlík), 27. Vorel (Rosendorf), 32. Kachlík (Vorel), 36. Rajnoha (Kazlepka), 36. Kachlík, 42. Kazlepka (Rajnoha), 47. Skácel (Rajnoha).

O závěrečné umístění šlo v neděli také obhájci titulu z Brna, který zamířil na plochu beznadějně posledního Uherského Hradiště. Zápas začal pozvolna, ale od druhé čtvrtiny už Mission Roller demonstroval svouji sílu. Nakonec se zrodilo jednoznačné vítězství favorita 9:3, na kterém se hattrickem podílel Kamil Rajnoha. Brněnští hokejisté tak díky lepším vzájemným zápasům obsadili druhé místo před Olomoucí.