Vyrovnané výsledky a dva kontumované zápasy, to přinesl druhý hrací den extraligy juniorů

Tabulce ve skupině Západ vévodí Roller Storm Praha, který vyhrál zatím všechny své zápasy a ve skupině Východ vede IHC Night Birds Přerov se třemi vyhranými zápasy. Nová Paka je na chvostu tabulky i díky kontumaci posledních dvou zápasů.

Divize Západ

HC Čerti Kladno – BK Nová Paka 5:0 – kontumace

Zápas byl kontumován ve prospěch IHC Čerti Kladno.

SK Černošice – IHC Roller Storm Praha 4:5 (2:2, 2:3)

Branky: 9. Wolf, 12. Martínek, 31. Martínek, 39. Martínek – 6. Šulek, 8. Šulek, 21. Novák, 29. Dušek, 40. Šulek

Zápas byl od první chvíle velice vyrovnaný. První i druhý gól vstřelil Roller Storm Praha, ale do konce prvního poločasu dokázaly Černošice zápas vyrovnat zásluhou Viktora Martínka, který v zápase nakonec zaznamenal tři góly. Hrál se velice vyrovnaný zápas a nic se nezměnilo ani v druhém poločase. Storm se opět ujal dvougólového vedení a Černošice opět dokázaly vývoj zápasu srovnat, ale v čase 39:36 strhl vedení na stranu Roller Stormu z Prahy Ondřej Šulek. V zápase padli tři góly v přesilovce.

ILHK Hradec Králové – BK Nová Paka 5:0 – kontumace

Zápas byl kontumován ve prospěch ILHK Hradec Králové.

IHC Roller Storm Praha – IHC Čerti Kladno 7:4 (3:2, 4:2)

Branky: 8. Dušek, 10. Šulek, 15. Šulek, 26. Šulek, 31. Šulek, 34. Šulek, 37. Dušek – 6. Patyk, 10. Patyk, 26. Janeček, 31. Patyk

Zápas sliboval vyrovnané utkání. Roller Storm i Kladno své první utkání zvládly vítězně a čekalo se, jak dopadne jejich vzájemný souboj. Lépe do utkání vstoupili Čerti z Kladna, když Petr Patyk v šesté minutě otevřel skóre zápasu. V půli prvního poločasu byl výsledek vyrovnaný 2:2. Do konce prvního poločasu se přece jen povedlo Roller Stormu odskočit do jednogólového vedení. Zápas byl plný přesných přihrávek a pohledných akcí. Kladno srovnalo stav na začátku druhého poločasu, ale to bylo naposledy, co byl stav zápasu vyrovnaný. Roller Storm dvěma góly v řadě utekl Kladnu a nezměnilo na tom nic ani snížení Petra Patyka v přesilovce. Roller Storm přidal ještě dvě branky a vyhrál poměrem 7:4.

SK Černošice – ILHK Hradec Králové 6:11 (4:4, 2:7)

Branky: 2. Martínek, 7. Boček, 12. Boček, 14. Martínek, 21. Kern, 27. Wolf, - 8. Pavlík, 10. Bureš, 12. Matějček, 18. Pavlík, 21. Bureš, 22. Pavlík, 23. Hidvéghy, 31. Matějček, 33. Bureš, 35. Hidvéghy, 39. Matějček

Hradec chtěl odčinit prohru z prvního hracího dne, kdy těsně prohráli s Černošicemi 8:10. Začátek zápasu vyšel lépe Černošicím, které se dostaly do dvougólového vedení. Hradec se třemi góly v řadě dostal do vedení, ale první poločas nakonec skončil vyrovnaně 4:4. V druhém poločase byl na hřišti prakticky jeden tým a to Hradec Králové. Za stavu 7:6 pro Východočechy odmítl Hradec zdramatizování zápasu, když čtyřmi góly do sítě Černošic rozhodl o výhře 6:11.

Divize Východ

IHC Nový Jičín – HC Boskovice 9:3 (3:2, 6:1)

Branky: 3. Matiaško, 6. Bartko, 9. Plitko, 21. Heralt, 23. Plitko, 29. Irgl, 30. Bartko, 37. Heralt, 38. Matiaško – 9. Šindelář, 13. Kuncek, 25. Kuncek

Boskovice měly před druhým hracím dnem na kontě nula bodů a chtěli se odpíchnout ode dna tabulky Východ. Nový Jičín začal zápas skvěle, když v půlce prvního poločasu vedl 3:0, ale Boskovicím se podařilo snížit a v polovině zápasu byl stav 3:2. Druhou polovinu zápasu, ale jasně ovládli hráči Nového Jičína a zaslouženě vyhráli 9:3. Boskovice zůstaly po třetím zápase na posledním místě tabulky s nulou na kontě.

IHC Devils Zlín – IHC Uherský Brod 6:5p (2:2, 3:3)

Branky: 5. Suhrada, 18. Klauda, 23. Suhrada, 26. Procházka, 38. Váňa – 10. Budil, 11. Gazda, 23. Rezek, 33. Rezek, 38. Miko

Tento souboj sliboval velmi vyrovnanou hru a také to tak bylo. Obrany a brankáři se opravdu vyznamenali a zápas dospěl až do prodloužení. První poločas byl velice vyrovnaný a po skončení první půle byl stav zápasu 2:2. Druhý poločas byl jako přes kopírák a po druhém nerozhodném poločase se šlo do prodloužení za stavu 5:5. V prodloužení byl šťastnější IHC Devils Zlín, který bere o bod víc, než jeho soupeř.

IHC Night Birds Přerov – HC Boskovice 8:5 (2:2, 6:3)

Branky: 4. Spálovský, 13. Galetka, 24. Hotěk, 26. Indrák, 31. Galetka, 37. Galetka, 40. Zdráhal, 40. Galetka – 2. Adolf. 14. Pospíšil, 28. Šindelář, 30. Nevřela, 33. Kuncek

Zápas prvního s posledním měl jasného favorita a to Přerov. Boskovice zahrály výborný zápas proti vedoucímu týmu tabulky, ale nakonec ze zápasu odešly poraženy. Boskovice začaly zápas skvěle už ve druhé minutě je do vedení poslal Adolf. Přerov dokázal vyrovnat a první poločas skončil remízou 2:2. Oproti prvnímu poločasu se v druhém konaly gólové hody. Přerov utekl do dvougólového vedení, které Boskovice dokázaly smazat za čtyři minuty. Přerov nakonec zabral a dvěma góly v poslední minutě dovedl zápas do vítězného konce.

IHC Uherský Brod – IHC Nový Jičín 5:7 (4:4, 1:3)

Branky: 9. Peška, 15. Gazda, 17. Gazda, 19. Gazda, 40. Gazda – 6. Irgl, 9. Valíček, 13. Bartko, 16. Bartko, 23. Irgl, 35. Matiaško, 35. Bartko

Další vyrovnaný zápas ve skupině Východ nás čekal v souboji Uherského Brodu a Nového Jičína. Hra byla rychlá a svižná a měla velký spád. Jičín se dostal do vedení, aby vzápětí bylo vyrovnáno. Přetahovanou skončil remízový poločas. V druhé části měli více štěstí a sil hráči Nového Jičína, kteří vyhráli druhý poločas 3:1 s konečným výsledkem 5:7. V zápase padly tři góly v přesilovce a jeden v oslabení.

IHC Devils Zlín – IHC Night Birds Přerov 5:4sn (3:3, 1:1)

Branky: 6. Váňa, 7. Strmiska, 16. Váňa, 30. Strmiska, rozh. nájezd Karafiát – 7. Zdráhal, 15. Plášek, 15. Galetka, 38. Galetka

Druhý hrací den byl ve skupině Východ ve znamení vyrovnaných výsledků. Další takový zápas předvedli hráči Zlína a Přerova. Ve vyrovnané první půli padly tři góly na každé straně a do druhého poločasu se vstupovalo za remízového výsledku. V druhém poločase úřadovali hlavně brankáři a povolili každému týmu pouze jednu branku. Zápas dospěl až do prodloužení, kde rozhodující nájezd předvedl Karafiát.