První zápasy čtvrtfinálových sérií ovládli bez výjimky favorité

To nejdůležitější přinesla rušná inlinová sobota na extraligových plochách, kde odstartovaly vyřazovací bitvy. Úvodní duely čtvrtfinálových sérií hostily týmy hůře umístěné po základní části a ve všech případech zvítězili hosté, kteří si mohou v neděli zajistit postup doma. V bojích o záchranu mají navrch Hradec s Reflexem.

První zápasy čtvrtfinálových sérií

Střída Sport Pardubice – IHC Devils Zlín 2:4 (0:0, 1:2, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Rafaj (Lencsés), 29. Moučka (Beneš) – 18. Hrazdíra, 21. Vozdecký (Klhůfek, Hrazdíra), 28. Vozdecký (Hrazdíra), 33. Šenkeřík (Goiš, Janeba).

Přestože pardubičtí hokejisté dohrávali základní část oslabeni, do čtvrtfinále už s cílem poprat se o postup opět nasadili maďarské reprezentanty. Právě ti se postarali o úvodní gól, ale Zlín odpověděl dvojnásobnou mincí a zkušenost týmu kolem Martina Vozdeckého v kombinaci s dravým mládím na hřišti postupně převládla. Na stranu hostů převážil výsledek rovněž lepší výkon brankáře Kašíka a Devils po zásluze dotáhli utkání k vítězství.

IHC Čerti Kladno – Mission Roller Brno 4:7 (1:1, 2:1, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 10. Plekanec (Kameš), 13. Kameš (Petrák), 16. Stieler (Plekanec), 42. Sekáč (Plekanec) – 8. Šimo (Woods, P. Šebek), 20. Kazlepka (P. Šebek, Woods), 26. P. Šebek (Woods), 28. Woods (Obdržálek), 39. Obdržálek (Rajnoha, Kučera), 40. Woods, 47. Rajnoha (Kachlík).

V Kladně se hrálo hned od počátku svižné a vyrovnané utkání, které ovšem vydrželo pouze dvě čtvrtiny. Poté se na domácích Čertech začala projevovat únava, která šla na vrub úzké soupisce – za Kladno nastoupilo do pole pouze sedm hráčů. Hokejisté z Brna ve třetí části otočili vývoj a chytli otěže zápasu pevně do svých rukou. Postaral se o to především Thomas Woods (2+3), jenž dotáhl favorizované Jihomoravany k prvnímu úspěchu v sérii.

IHC Eagles Olomouc – IHC Berounští Medvědi 3:6 (0:2, 0:2, 0:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 37. Duba (Čuřík, L. Vích), 40. J. Cik (Korhoň), 48. Korhoň (Fiala, Paška) – 6. Besser, 7. Přibyl (Vlček), 17. Malý (J. Novák, Tvrzník), 24. J. Novák (L. Novák, Tvrzník), 27. Šinágl (Pavlata), 36. J. Novák (L. Novák, Tvrzník).

Olomoučtí hokejisté od úvodu střetnutí tahali za kratší konec provazu a na skóre se to začalo brzy projevovat. Medvědi svého soupeře přehrávali celé tři čtvrtiny, během kterých si vytvořili šestibrankový náskok. Domácí protrhli střeleckou smůlu až v posledním dějství, kdy třemi brankami alespoň upravili konečný výsledek na 3:6. Vedení ve čtvrtfinálové sérii se tedy ujali Medvědi.

IHC Uherský Brod – IHC Slavia Praha 2:6 (0:3, 0:0, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 26. Měšťánek (Šiller), 32. Krchňáček (Vaněk) – 9. Mrňa (Kafka), 10. Loskot, 12. Tondr (Bezouška, Sem), 33. Mrňa (Loskot, Kafka), 38. J. Bernad (Wurm, D. Bernad), 48. Loskot (Mrňa).

Slávisty čekala na ploše Uherského Brodu až nečekaně tvrdá dřina. Po dvanácti minutách tomu nic nenasvědčovalo, obhájce titulu z hlavního města vedl o tři branky. Ve třetí části se ale jeho náskok málem rozplynul! Moravané ovšem víc než snížení na 2:3 nezvládli, další góly už střílel jen soupeř, který si tak nakonec mohl před stěhováním série do Edenu oddechnout.

První zápasy sérií play-out

Mad Parrots Úhřetice – IHC Reflex Uherské Hradiště 1:10 (0:3, 0:1, 1:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 28. Musil (Dostál) – 4. Šlahař, 7. Schuster (Karafiát, Červenka), 8. Oharek (Horák), 24. Míka (Piluša), 29. Šlahař (Horák, Piluša), 30. Horák (Piluša), 32. Oharek (Piluša), 33. Piluša (Míka), 39. Nesrsta (Schuster, Valenta), 43. Horák (Piluša).

Hokejisté Úhřetic zahájili utkání proti Uherskému Hradišti jen v šesti hráčích, a tak tři přihlížející diváci nemohli doufat v příznivý výsledek pro domácí. Naději drželi jen do čtvrté minuty, ve které odstartovala smršť šancí a gólů Reflexu. Na domácím kontě nakonec svítila nepopulární desítka a pokud se budou chtít Mad Parrots vyhnout rozhodující sérii o udržení, čeká je v neděli na zimním stadionu v Přerově hodně těžká práce.

IHC Night Birds Přerov – ILHK Hradec Králové 4:5 pp. (1:0, 0:2, 1:1, 2:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Zbořil (J. Ferenc), 36. Jergl (Zbořil), 45. Zbořil (J. Osina), 47. Škorík (Kočara) – 14. Fiedler (Macháň, A. Půlpán), 14. T. Půlpán (Macháň, A. Půlpán), 26. Pánek (T. Půlpán), 44. Karlík, 54. Karlík (Pánek).

Největší drama ze všech zápasů přineslo první střetnutí o záchranu mezi Přerovem a Hradcem. Hostující Východočeši v něm sice nejprve prohrávali, ale poté stav otočili a vedli 3:1 a 4:2. Tři a půl minuty před koncem však Night Birds snížili v oslabení a ještě našli síly na to, aby poslali utkání do prodloužení. V něm sahal po rozhodnutí Přerov, jenže přečíslení a druhý gól Lukáše Karlíka rozhodly jinak. Stejně jako Reflex, také Hradečtí se důležitou výhrou dostali do velmi výhodné pozice.