Roller Storm je jediný neporažený celek extraligy juniorů. Boskovice poprvé bodovaly.

Roller Storm je jediným týmem extraligy juniorů, který neztratil ještě ani bod. V divizi Východ stále vede skupinu Uherský Brod a první body do tabulky si připsaly i Boskovice po výhře v prodloužení nad Přerovem. Jediný tým, který má na kontě nula bodů zůstává Nová Paka.

BK Nová Paka – ILHK Hradec Králové 5:11 (1:7, 4:4)

Branky: 13. Dvořák, 27. Boček, 29. Dvořák, 30. Dvořák, 34. Boček - 1. Havránek, 3. Pavlík, 6. Pavlík, 7. Netušil, 12. Netušil, 14. Netušil, 16. Hronek, 22. Havránek, 23. Havránek, 24. Netušil, 38. Pavlík.

Do zápasu lépe vstoupili hosté z Hradce Králové, když po sedmi minutách vedli o čtyři branky. Domácí bojovali a z jejich snahy vyplynul gól na zkorigování utkání, ale Hradec se nenechal rozhodit a do konce poločasu vstřelil ještě tři góly. Začátek druhého poločasu byl skoro totožný jako první. Hradec vstřelil tři góly a konec zápasu chtěl v klidu dohrát. Domácí Nová Paka se nadechla k zdramatizování zápasu, když za necelých sedm minut dokázala dát čtyři branky. Hradec dvě minuty před koncem vstřelil jedenáctý gól a vyhrál celkem jednoznačně 11:5.

SK Černošice – IHC Čerti Kladno 7:10 (3:5, 4:5)

Branky: 5. Mrkvička, 10. Martínek, 11. Mrkvička, 22. Všetečka, 27. Boček, 31. Wolf, 37. Boček – 9. Patyk, 9. Rampfel, 16. Patyk, 18. Kubík, 19. Kubík, 30. Molčík, 32. Kubík, 36. Kubík, 39. Kubík, 40. Patyk.

Utkání bylo od začátku velmi vyrovnané. Kladno mělo puk častěji na hokejkách, ale Černošice bojovali a poločas skončil pouze dvoubrankovým vedením Čertů z Kladna. Začátek druhého poločasu patřil Černošicím, které vyrovnaly stav utkání na 5:5. Oba týmy se opět přetahovaly o každý centimetr hřiště. Kladno opět uteklo do dvoubrankového vedení, které už Černošice nezvládly srovnat a nakonec prohrály poměrem 7:10.

IHC Roller Storm Praha – BK Nová Paka 17:2 (7:0, 10:2)

Branky: 2. Dušek, 5. Novák, 6. Benýšek, 8. Benýšek, 17. Novák, 17. Solnička, 20. Solnička, 25. Dušek, 26. Novotný, 27. Solnička, 28. Novotný, 31. Syrovec, 35. Solnička, 35. Solnička, 35. Benýšek, 38. Solnička, 40. Novák – 36. Bernard, 39. Bernard.

Zápas s jednoznačným favoritem. Roller Storm měl od první chvíle mnohonásobně navrch. Hráči z Prahy měli puk prakticky jen na svých hokejkách a první poločas skončil jednoznačným sedmibrankovým vedením. V druhé půli zápasu se obraz utkání nezměnil. Roller Strom hosty k ničemu nepouštěl, prakticky jim nepůjčil ani puk. Nová Paka se dočkala na konci zápasu dvou čestných úspěchů. Zápas skončil velmi vysokým vítězstvím Roller Stormu 17:2. Devíti body v zápase se blýskl Ondřej Solnička.

ILHK Hradec Králové – SK Černošice 9:8 (5:6, 4:2)

Branky: 4. Pavlík, 6. Pavlík, 8. Pavlík, 9. Pavlík, 15. Pavlík, 28. Hronek, 32. Malík, 38. Hronek, 40. Pavlík – 4. Valda, 5. Boček, 9. Valda, 9. Martínek, 18. Martínek, 19. Boček, 27. Kern, 39. Martínek.

Černošice vstoupily do zápasu lépe, když je ve čtvrté minutě poslal do vedení Valda. Hradec ihned kontroval gólem z dílny Radovana Pavlíka. První poločas byl ve znamení naprosto vyrovnaného zápasu. Lépe však první půlka vyšla Černošicím, které ji o jednu branku vyhráli. První gól druhého poločasu vstřelily opět Černošice, ale Hradec se vypnul k vyšším obrátkám a minutu před koncem zápasu byl stav nerozhodný 8:8, ale v čase 39:59 vstřelil vítězný gól domácích hrdina zápasu Radovan Pavlík, který v utkání zaznamenal sedm bodů za šest gólů a jednu asistenci.

IHC Čerti Kladno – IHC Roller Storm Praha 4:5 (2:2, 2:3)

Branky: 11. Kvapil, 14. Patyk, 30. Molčík, 31. Petrus – 7. Voldán, 18. Novák, 23. Novotný, 25. Syrovec, 40. Syrovec.

Poslední duel nedělního utkání skupiny Západ bylo velmi zajímavé. Potkal se v něm zatím neporažený tým celé extraligy juniorů a tým, který bojuje o druhé místo ve skupině Západ. Lépe do utkání vstoupil hostující Roller Storm, když skóre utkání otevřel Petr Voldán. První poločas skončil remízou 2:2. Zápas, kde se doslova předháněli brankáři v zákrocích, pokračoval dále vyrovnanou hrou. Necelých dvacet vteřin před koncem o vítězství Roller Stormu rozhodl David Syrovec.

IHC Night Birds Přerov – IHC Devils Zlín 4:8 (2:4, 2:4)

Branky: 12. Kuba, 13. Andrýsek, 24. Spálovský, 33. Plášek – 2. Strmiska, 8. Strmiska, 11. Procházka, 15. Váňa, 27. Strmiska, 32. Procházka, 37. Strmiska, 40. Strmiska.

Zlín šel do zápasu jako mírný favorit a svou roli potvrdil hned v prvním poločase. Hosté vstřelili na začátku první půle tři branky, ale Přerov nic nezabalil a za necelou minutu snížil na rozdíl jedné branky. Druhý poločas byl totožný jako první. Zlín více tlačil a Přerov skvěle bránil. Nakonec to Přerovu na body nestačilo a Zlín si připsal body do tabulky za výhru 8:4.

IHC Uherský Brod – HC Boskovice 8:6 (4:1, 4:5)

Branky: 7. Stiksa, 8. Miko, 14. Dlabaja, 18. Budil, 24. Stiksa, 26. Bainar, 30. Mikulec, 32. Bainar – 4. Nevřela, 31. Čada, 31. Čada, 33. Nevřela, 37. Kuncek, 39. Kuncek.

Zápas, ve kterém byl jasný favorit a to Uherský Brod, který vede skupinu Východ proti poslednímu týmu skupiny Boskovicím. Boskovice začaly zápas skvěle, když vstřelily první gól utkání. Do konce poločasu, ale úřadovali domácí, když dali čtyři branky. Začátek druhé poloviny patřil opět Uherskému Brodu, který odskočil do luxusního náskoku 7:1. Boskovice se ale nevzdaly a začaly vystrkovat růžky. Boskovicím se v posledních deseti minutách podařilo vstřelit pět branek, ale na první body do tabulky to nestačilo.

IHC Devils Zlín – IHC Nový Jičín 9:8p (5:4, 3:4 – 1:0)

Branky: 1. Váňa, 5. Váňa, 10. Váňa, 10. Váňa, 17. Gago, 22. Klauda, 23. Váňa, 27. Váňa 45. Václavek – 2. Flok, 20. Flok, 20. Heralt, 20. Plitko, 23. Plitko, 24. Flok, 30. Daron, 39. Mach.

Domácí Zlín vstoupil do zápasu lépe, když už v první minutě otevřel skóre zápasu. Jičín dokázal srovnat, ale čistý hattrickem se za domácí blýskl Vladimír Váňa. Nový Jičín v poslední minutě první půle vstřelil tři branky a Zlín tak odcházel do kabin jen s jednobrankovým náskokem. Druhou půlku opět začali lépe domácí, ale utkání bylo velice vyrovnané a za stavu 8:8 dospělo do prodloužení. V poslední minutě prodloužení strhnul výhru na stranu Zlína Jan Václavek.

HC Boskovice – IHC Night Birds Přerov 4:3p (2:0, 1:3 – 1:0)

Branky: 1. Čada, 14. Kuncek, 25. Borovička, 42. Adolf – 22. Spálovský, 27. Galetka, 30. Plášek.

Boskovice a Přerov, zápas posledního týmu s předposledním. Boskovice si chtěly konečně připsat první body do tabulky a nakročily k tomu výborně. První poločas ovládly poměrem 2:0. Do druhého poločasu nastoupili lépe hosté z Přerova. Velmi vyrovnaný souboj dospěl až do prodloužení, kde si první vítězství vybojovali hráči Boskovic.

IHC Nový Jičín – IHC Uherský Brod 3:10 (2:4, 1:6)

Branky: 5. Flok, 17. Matiaško, 22. Heralt – 6. Budil, 13. Miko, 14. Dlabaja, 18. Bainar, 26. Dlabaja, 34. Budil, 38. Peška, 38. Bainar, 39. Stiksa, 40. Miko.

Uherský Brod měl nečekané problémy s posledním týmem tabulky a v tomto zápase nechtěl nechat nic náhodě. Nový Jičín sice vstřelil úvodní branku zápasu, ale Uherský Brod vyhrál první poločas poměrem 4:2. V druhém poločasu začal lépe opět Nový Jičín, když vstřelil gól, ale to bylo z jeho strany vše. Uherský Brod šesti góly strhl vedení i výhru na svou stranu.