Češi ve druhém utkání podlehli Švýcarsku

Bohužel ani druhé vystoupení mladíků na ME U18 nepřineslo vítězství. V dramatickém utkání jsme podlehli Švýcarsku 3:4 po samostatných nájezdech.

Dnes náš reprezentační výběr U 18 nastoupil v dopoledním utkání proti týmu Švýcarska, jen výhra nad tímto soupeřem držela naději Českého týmu na možnost postoupit do bojů o zlaté medaile.

Od počátku utkání tým plnil pokyny trenérů a soupeře nepouštěl do žádných šancí. Skóre utkání otevřel tým Česka v přesilové hře kdy po přesné nahrávce Haška prostřelil Švýcarského golmana Valda. Druhý gól do klece soupeře přidala v našem oslabení souhra spoluhráčů IHC Černošice, kdy Valda poslal milimetrovou přihrávkou na Martínka a ten zvýšil na 2:0. Soupeř se v prvním poločase ještě dostal do hry gólem v přesilové hře.

Do druhé poloviny zápasu vstoupil lépe Český výběr, kdy po nahrávce Andrýska vymetl šibenici Švýcarské branky mazlík Českého výběru Kuba a zvýšil na 3:1. Na tento gól dokázal soupeř reagovat a narozením před naší bránu snížil na 3:2 . Třetí gól do České klece dal soupeř po neuznaném faulu ve středním pásmu na Českého hráče dvacet vteřin před koncem základní hrací doby.

Utkání skončilo 3:3 a následovalo prodloužení kdy se oba týmy snažili rozhodnout. Českému týmu bylo v prodloužení nabídnuté trestné střílení poté co soupeř zalehl puk v brankovišti. Role exekutora se ujal Klauda , ale ani jemu se nepodařilo v prodloužení zvrátit utkání na naší stranu. Následné nájezdy prohrál Český tým 2:1 kdy jediným úspěšným exekutorem byl kapitán Martínek. Prohra na nájezdy znamená pro Český tým pouze 1 bod a ztrátu možnosti bojovat o zlaté medaile.

Od 19.30 hodin se utkáme o další body a postup do bojů o bronzové medaile s domácí Itálii.