Olomouc v úvodu nestačila na Z-Fighters Oberrüti

Vstup do turnaje se Olomouckým nepovedl. V úvodním utkání Evropské ligy podlehli poměrně překvapivě 2:4.

Český mistr nedokázal využít své herní převahy a nenašel recept na obranný blok Švýcarů, které několikrát v utkání zachránila tyčka. Oberrüti naopak trestalo z každé příležitosti.

Krátce po skončení přesilové hry vstřelil první branku utkání Jakub Cik  po asistenci bratra Lukáše, jenže v závěru první poloviny dokázal Lauro Muff srovnat.

Ve 3.minutě pak Oberrüti obrátilo brankou Olivera Bühlmanna skóre na 1:2. Olomoučtí měli následně výhody dvou přesilovek, ale právě 11 vteřin při vyloučení Stegera zvýšil v oslabení šest minut před koncem na 1:3 Ken Häfliger. O necelou minutu později vykřesal jiskřičku naděje Lukáš Cik 2:3. Definitivní jistotu pak výsledku tal 56 sekund před koncem svojí druhou brankou v utkání Ken Häfliger.

IHC TEMPISH OLOMOUC - Z-Fighters Oberrüti 2:4 (1:1 , 1:3)

Branky: 1:48 Cik J (Cik L), 35:54 Cik L - 18:57 Muff (Haflinger), 22:40 Bühlmann (Müller), 34:44 Haflinger, 39:04 Haflinger.

Vyloučení: 1:5
Využití: 1:0
Oslabení: 0:1

Ve druhém utkání skupiny, podlehl favorizovaný Rethel, v sestavě s českými reprezentanty Šebkem, Strýčkem a Skácelem, španělskému Rubi, v jehož dresu hraje další český reprezentant Šimo, 0:1.