Češi zdolali Švýcarsko 3:2 a radují se z výhry ve skupině

Výhra 3:2 nad Švýcarskem 3:2 zajišťuje definitivní jistotu prvního místa ve skupině A. Výhra nad Švýcarskem se nerodila hladce. Češi sice v průběhu utkání vedli již 3:0, ale velké množství nevyužitích příležitostí a vyloučení v závěru utkání dostalo Švýcary do hry a ty měli v samotném závěru několik slibných šancí na vyrovnání, které však i díky brankáři Hrachovinovi, zůstali nevyužité.

Brankově nejchudší vystoupení českého výběru na MS, bylo patrně tím zároveň nejdramatičtějším.
Češi se ujali vedení brankou Pulpána po asistenci Krudence již v 7. minutě, když tentýž hráč tentokrát po asistenci Macharáčka v minutě 19.zvýšil na 2:0.
I do druhé poloviny utkání vstoupili Češi lépe, když v čase 23:51 svojí první brankou na šampionátu zvýšil na 3:0 Kazlepka.
To však byla zároveň branka vítězná, protože v dalším průběhu utkání i přes velké množství šancí nedokázali naši hráči zužitkovat herní převahu.
Naopak z ojedinělé akce snížil Hug a při přesilovce 4:10 min před koncem utkání snížil na rozdíl jediné branky Reinmann.
Češi měli sice několik slibných příležitostí navýšit skóre včetně nevyužité šance při power-play, ale na druhou stranu několik nebezpečných šancí Švýcarů na vyrovnání zneškodnil Hrachovina.

Výhra nad Švýcarskem našemu mužstvu zajišťuje definitivní jistotu prvního místa ve skupině bez ohledu na poslední utkání ve skupině a nyní už s napětím bude očekávat soupeře pro semifinále.
Zápas s Francií začíná v 5:15 SEČ.

ŠVÝCARSKO - ČESKÁ REPUBLIKA 2:3 (0:2, 2:1)

6:56 Pulpán (Krudenc), 18:44 Pulpán (Macharáček), 23:51 Kazlepka - 29:39 Hug, 9:39, 35:50 Reinmann (Scherrer).

Vyloučení: 3:3