Zlín zvládl závěr proti Černošicím a bere důležité tři body

V rámci druhého hracího dne přivítal na své palubovce domácí Zlín hokejity Černošic. Zlín byl po celý zápas ve vedení, ale hosté po celý zápas dotahovali a nenechali si domácí hráče odskočit do většího rozdílu. Nakonec zápas proti Černošicím zvládli a připsali si do tabulky vybojované tři body

Zápas začal v poklidném tempu a hned ve druhé minutě dostali hosté možnost přesilové hry. Tu se jim ale i kvůli několika skvělým zákrokům Hufa proměnit nepodařilo. Zbytek třetiny už byl jasně v režii Devils. První gól padnul v desáté minutě, kdy se po individuální akci prosadil Michael Hlaváč. Jen půl minuty na to vedli domácí už o dva góly. Po kombinaci se prosadil Lukáš Valášek. V poslední minutě první čtvrtiny vystřelil David Hrazdira do spojnice tyče, od které se puk odrazil přímo na hokejku Richarda Kobylíka, který kotouč dorazil do branky. Ve druhé čtvrtině Černošice zlepšily svou hru a byli Zlínu naprosto vyrovnaným soupeře. Dokázali si vytvořit také několik šancí, drtivou většinu z nich ale zmařil svými zákroky skvěle chytající Huf. V polovině zápasu tak Zlín vedl 3:0.

Ve 28. minutě dostali hosté druhou možnost přesilové hry. Ani tu se jim ovšem nepodařilo proměnit. A Zlín trestal. Kobylík vyslal přihrávkou Jiřího Karafiáta za obranu, který se tváří v tvář Škardovi nemýlil. První gól Černošic vstřelil Michael Růžička, který dostal kotouč mezi kruhy a blafákem překonal Hufa. A jen 19 vteřin poté přišel další gól do Hufovy sítě. Postaral se o něj Pavel Mrňa. Gólové hody pokračovaly. Nejprve zvýšil Lukáš Valášek pěkně provedeným bekhendovým blafákem. Na úplném konci třetí čtvrtiny dali dva slepené góly hosté. Nejprve se prosadil David Sem, na rozdíl jednoho gólu snížil pouhých pět vteřin před koncem Václav Krudenc

Zkraje poslední čtvrtiny se Devils vrátili do dvougólového vedení. Pavlůsek našek přihrávkou Petra Zámorského, který procedil kotouč mezi betony hostujícího brankáře. A o chvíli později vedl Zlín už o tři góly. Po chybě v rozehrávce se dostal kotouč k Jiřímu Karafiárovi, který překonal Škardu mezi rukou a tělem. Osmý gól Zlína přidal Jan Vyoral, který dostal kotouč na pravé křídlo a příklepem nedal Škardovi šanci. Následně přišly dva slepené góly hostů, kterými se dostali opět na dostřel. Nejprve se prosadil David Skočovský, o minutu později pak Václav Krudenc. Na závěr zápasu se hosté ještě pokoušeli o hru bez brankáře, v té se ale neprosadili a Devils si tak připisují do tabulky důležité tři body.

Ohlasy po zápase:

Ivan Tomaštík (trenér IHC Devils Zlín): „Viděli jsme pěkné utkání z obou dvou stran. Zápas jsme začali velmi dobře, když jsme vedli 4:0. Zápas jsme si mohli pohlídat, ale svou nedůsledností jsme soupeři povolili se vrátit do zápasu. Nakonec se nám podařilo zápas vyhrát, chtěl bych vyzdvihnout výkon našeho brankáře Hufa. Děkuji soupeři za pěkný zápas.“

Luděk Záhorský (trenér SK Černošice): „Bylo to stejné jako včera. Nedali jsme gól a naopak jsme jich několik dostali. Následně jsme se dotáhli na rozdíl jednoho gólu, pak ale přišla silná dvouminutovka Devils, kteří dali několik gólů a zápas rozhodli. Chtěl bych vyzdvihnout výkon domácího brankáře Hufa.“

06.05.2018 12:00| 2.kolo| Zlín| 39 diváků