Nový ročník inline extraligy suverénně zahájili hokejisté Kladna a Zlína

CCM extraliga inline hokeje – právě pod takovým názvem vstoupila v sobotu do nového hracího ročníku 2014 česká nejvyšší soutěž. Odstartovala pouze na dvou stadionech, neboť pražská Slavia ještě nemá k dispozici hrací povrch. Role domácích týmů se tak ujali alespoň kladenští Čerti a zlínští Devils, kteří shodně ovládli obě utkání a po prvním hracím dnu vévodí svým divizím se ziskem šesti bodů.

Divize Západ

IHC Čerti Kladno – Střída Sport Pardubice 14:3 (0:0, 7:0, 1:2, 6:1)

Branky a nahrávky: 13. Stieler (Vyskočil), 13. Stieler (Kameš), 18. Kalla, 19. Strnad (Vyskočil), 20. Strnad (Petrák, Kameš), 21. Kalla (Vyskočil), 22. Knotek (Stieler), 32. Knotek (Kameš, Stieler), 40. Jiřík (Vyskočil), 41. Strnad (Kameš), 42. Krpelán (Kameš), 43. Stieler (Knotek), 47. Strnad (Piskáček, Vyskočil), 48. Kalla (TS) – 30. Půhoný, 31. Moučka (Vondráček), 43. Vondráček (Moučka, Půhoný).

Hokejisté Pardubic museli v Kladně litovat nevyužitých šancí z úvodní čtvrtiny. Po přestávce je totiž domácí tým ztrestal drtivou silou, sedmi brankami zápas prakticky rozhodl a Střída Sport sáhl k výměně brankářů. Třetí část sice o gól vyhrál, ale pak už hosté ze své klece zase lovili jeden kotouč za druhým a nakonec inkasovali krutý debakl. Čtyřikrát mířil za domácí do černého Jakub Strnad, Jiří Kalla s Davidem Stielerem ho napodobili hattrickem.

IHC Čerti Kladno – IHC Roller Storm Praha 7:3 (2:1, 3:2, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Krpelán (Jiřík, Stieler), 10. Strnad (Jiřík), 16. Stieler (Piskáček), 22. Piskáček (Kameš), 22. Petrák (Jiřík), 42. Strnad (Petrák), 42. Kalla – 3. Chochola (P. Würtherle), 21. Bláha (Petráš), 24. Bláha (F. Bílek, Würtherle).

Také ve druhém utkání se kladenští Čerti nechali v úvodu zaskočit, pražský nováček extraligové soutěže toho využil k vedoucí brance Jakuba Chocholy. Domácí hokejisté však zvládli skóre rychle převrátit na svou stranu a i když jim Roller Storm takřka do konce zápasu nedopřál oddech, domácí už drama nepřipustili. Dvěma pojistkami v závěrečné čtvrtině rozhodli o tom, že také další tři body zůstanou na kladenské půdě.

Divize Východ

IHC Devils Zlín – Misson Roller Brno 7:4 (2:1, 1:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Klhůfek (Janeba), 12. Hrazdira (Janeba, Haloda), 16. Hlaváč (Buchta, Klhůfek), 32. Klhůfek (Goiš), 34. Klhůfek (Janeba), 40. Hrazdira, 43. Klhůfek (Haloda) – 11. R. Skácel (Kazlepka), 22. Krejčiřík (Rosendorf), 29. Kachlík (Krejčiřík), 38. R. Skácel (Krejčiřík).

Nejvíce pozornosti v úvodním dni jednoznačně poutala repríza loňského finále. Zlín se v něm chtěl alespoň malou měrou pomstít obhájci titulu z Brna, a to se mu také povedlo. Po silnějším startu Devils sice hosté zkraje třetí čtvrtiny vyrovnali na 3:3 a jelo se od nuly, nicméně zlínští hokejisté brzy odskočili zpět do vedení a utkání už v klidu dotáhli do vítězného konce. Čtyřmi góly řídil cenný triumf domácích barev útočník Pavel Klhůfek.

IHC Devils Zlín – IHC Reflex Uherské Hradiště 8:6 (2:1, 1:0, 2:1, 3:4)

Branky a nahrávky: 5. Hlaváč (Hrazdira, Janeba), 11. Buchta (Klhůfek), 23. Klhůfek (Hrazdíra), 29. Klhůfek (Novák), 35. Haloda (Klhůfek), 39. Hrazdira, 40. Haloda (Novák, Klhůfek), 43. Klhůfek (Hrazdira, Janeba) – 1. Mika (Piluša), 25. Karafiát (Popelka), 38. Mika (Nesrsta, Piluša), 41. Mika (Flora), 45. Piluša (Popelka, Karafiát), 47. Piluša.

Uherské Hradiště, které loni zůstalo před branami play-off, chtělo být ve Zlíně úspěšnější. Hned v první minutě šel Reflex do vedení, nicméně domácí ještě během úvodní čtvrtiny skóre otočili a ve zbytku celého utkání si nad svým soupeřem udržovali náskok. Dvě trefy Jiřího Piluši v závěrečných minutách už nic nezměnily na druhém vítězství Devils, jež opět neslo tučný podpis Pavla Klhůfka, autora hattricku a tří gólových nahrávek.