Nováček má první výhru, bez bodu zůstávají Hradec s Pardubicemi

V sobotu poprvé zasáhli do dění CCM extraligy inline hokeje bez výjimky všichni účastníci. Třetí hrací den přinesl mnohem víc radosti hostujícím týmům včetně nováčka, pražského Roller Stormu, ve většině případů ovšem potvrdili svou kvalitu favorité. I po třech zápasech stále zůstává stoprocentní Kladno, naopak nulu na bodovém kontě mají obě mužstva z východních Čech.

Divize Západ

ILHK Hradec Králové – IHC Roller Storm Praha 5:11 (1:1, 2:3, 1:1, 1:6)

Branky a nahrávky: 9. Macháň (Svoboda), 20. Popler (Popela), 23. Pánek, 30. Šimoníček (Fiedler), 42. Šimoníček (Višňák) – 1. Paghrác (F. Bílek), 16. Petráš (Paghrác), 19. Chochola (Antončík, P. Würtherle), 24. Sedláček (Petráš), 27. P. Würtherle, 39. D. Bílek (F. Bílek), 42. Antončík (D. Bílek), 43. D. Bílek (Petráš), 45. Antončík (P. Würtherle, Kolář), 45. F. Bílek (Paghrác), 46. Petráš.

Hradec Králové sehrál s loňským mistrem první ligy utkání, které bylo dlouho vyrovnané a dramatické. Domácím se podařilo dotáhnout dvoubrankovou ztrátu, deset minut před koncem byli pozadu jen o gól. V závěru ale Roller Storm předvedl bouřku hodnou svého jména a nakonec vsítil jedenáct branek. Zásadní rozdíl mezi oběma soupeři určily přesilovky, v nichž se Pražanům podařilo skórovat čtyřikrát, zatímco Hradečtí potrestali nedisciplinovanost soupeře pouze jednou.

ILHK Hradec Králové – IHC Čerti Kladno 4:7 (3:2, 0:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 5. Višňák (Půlpán), 10. Pištora (Půlpán), 12. Šimoníček, 44. Vaněk (Popler) – 3. Bláha (Kameš), 12. Stieler (Kameš), 20. Plichta, 31. Strnad, 35. Stieler (Petrák), 42. Strnad (Kameš), 47. Stieler (Petrák).

Vzápětí čekal Východočechy velmi silný soupeř z Kladna, proti němuž sehráli výbornou první polovinu zápasu. V kvalitní partii je ale znovu srazily nevyužité početní výhody a také skvělý výkon brankáře Čertů Martina Frolíka. Ve třetí čtvrtině už hosté dostali hru pod kontrolu, vedení strhli na svou stranu a i díky hattricku Davida Stielera po zásluze dokráčeli ke svému třetímu vítězství ze tří zápasů.

Střída Sport Pardubice – IHC Slavia Praha 2:5 (1:2, 0:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Moučka, 28. Moučka (Půhoný) – 5. Tondr (Krudenc), 11. Kafka (Tondr), 19. Loskot (Sem), 23. Loskot, 33. Mrňa (Kafka, Loskot).

Ač slávisté přijeli do Pardubic pouze s dvěma pětkami hráčů, prokázali svou kvalitu. Domácí, kteří se vytasili s brankářem Dušanem Salfickým, dokázali zareagovat pouze na Tondrův gól z páté minuty, po kterém vyrovnával Moučka. V další fázi duelu už slávisté trpělivou hrou navyšovali své vedení, dvěma góly se blýskl Marek Loskot a hosté si z východu Čech odvezli všechny body.

Střída Sport Pardubice – IHC Berounští Medvědi 2:7 (1:1, 1:3, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 4. Voženílek (J. Veselý), 14. J. Veselý (Vondráček) – 11. J. Bernad (Šinágl), 17. L. Novák (Sýkora, J. Novák), 19. Rubeš (Vlček), 19. J. Bernad, 41. L. Novák (J. Novák), 46. Pavlata, 47. Šinágl (J. Novák).

Inline hokejisté Berouna sice v Pardubicích dvakrát prohrávali, ale nakonec i oni dokázali najít recept na jednoznačné vítězství. Domácí poslali do dvou jednobrankových náskoků mladí Daniel Voženílek a Jan Veselý, pak už ale úřadovali pouze hosté. Beroun sehrál velmi povedený zápas, od druhé čtvrtiny ho měl pod kontrolou a nakonec nastřílel Pardubicím sedm gólů.

Divize Východ

IHC Night Birds Přerov – IHC Devils Zlín 6:7 pp. (1:2, 3:1, 1:2, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Zbořil (Jergl), 14. Ditrich (Gremlica), 21. Hanák (Jergl), 24. Hanák (Jergl), 29. Ferenc (Andrýsek), 46. Jergl (Hanák, Ferenc) – 3. Kužílek, 6. Klhůfek (Matula), 13. Klhůfek (Matula), 32. Janeba (Matula), 41. Macharáček (Kužílek, Hrazdira), 47. Macharáček (Goiš), 50. Kužílek (Matula, Haloda).

Úvod bitvy Přerova se Zlínem vyšel lépe hostům, nicméně domácí následně srovnali a poté začala pořádná přetahovaná o výsledek. Night Birds si dokonce jednu dobu drželi dvougólový náskok, který však udržet nedokázali a díky vyrovnávací trefě Macharáčka dvě minuty před koncem dospěl zápas do prodloužení. V něm hráli Devils přesilovku, kterou dokázal využít Jakub Kužílek, a Zlínu připadlo dvoubodové vítězství.

IHC Night Birds Přerov – Mission Roller Brno 2:10 (0:2, 0:3, 0:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 45. Hanák (Gremlica), 47. Andrýsek (Jergl, Vaněk) – 7. Kachlík (R. Skácel), 12. Šebek, 14. Kane (Cripps), 17. Šimo (Šebek), 20. Rajnoha (Šebek), 25. Kane, 28. Šimo, 31. Šebek, 42. Šebek (Cripps, Kane), 47. Cripps (Strýček, Šimo).

Jestliže byl první souboj pro přerovské hokejisty nadějný, ten druhý přinesl úplně jiný obrázek. Hráči Mission Rolleru na hrací ploše kralovali již od úvodních minut, v polovině zápasu vedli 5:0 a jestliže se Přerovští dostali do šance, vychytal je bezchybný Jiří Vybíral. Domácímu celku se nakonec skóre podařilo zkorigovat, ale na víc než dva góly se nezmohli a brněnští hokejisté naopak zaokrouhlili konečný účet na čísle 10. Třikrát mířil do černého Patrik Šebek.

IHC Reflex Uherské Hradiště – IHC Eagles Olomouc 4:7 (0:2, 2:0, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 15. Mika (Karafiát), 17. Piluša (Kovařík, Popelka), 30. Kovařík (Valenta, Piluša), 43. Karafiát (Mika, Oharek) – 4. Korhoň (Handl, L. Vích), 7. Handl (Paška, L. Vích), 28. Jurák (J. Cik, L. Cik), 35. Korhoň (Čuřík, L. Vích), 38. Davis (L. Cik), 40. Čuřík (Korhoň, Paška), 45. L. Cik (Davis, J. Cik).

Reflex odehrál oba své zápasy v azylu v Uherském Brodě. V prvním duelu proti němu splnila roli favorita Olomouc, její vítězství se ale nerodilo vůbec lehce. V polovině utkání zářil na světelné tabuli nerozhodný stav 2:2, nicméně pak se projevila větší sehranost olomouckých hokejistů, jež rozhodli o svém triumfu dvěma slepenými brankami v úvodu poslední části.

IHC Reflex Uherské Hradiště – IHC Uherský Brod 9:3 (3:0, 1:0, 3:3, 3:0)

Branky a nahrávky: 2. Popelka (Piluša), 3. Karafiát, 8. Piluša (Kovařík, Popelka), 16. Gärtner (Popelka), 27. Piluša (Popelka), 28. Kovařík (Popelka), 35. Gärtner (Kovařík, Popelka), 37. Popelka (Valenta, Mika), 45. Valenta – 31. J. Vaněk (Šiller, P. Vaněk), 34. Haring (Šiller, Kubiš), 34. Doležálek (J. Vaněk, Heča).

V netradičních rolích odehráli závěrečný sobotní zápas dva rivalové z jihovýchodního cípu republiky. Uherské Hradiště coby domácí tým vyhrálo s přehledem nad Uherským Brodem díky skvělé první polovině utkání, na startu třetí čtvrtiny vedl Reflex už 6:0. Pak ho sice vysoký náskok uspal a nechal si nasázet tři branky, ale svou obranu zase zpevnil a poctivě odehraný závěr s taktikou na brejky mu vynesl první úspech v soutěži.