Východní divize má nového lídra z Olomouce. Kladno dál válí

Jako nůž máslem zatím procházejí extraligou hokejisté Kladna, kteří na západě ovládli i svůj čtvrtý zápas sezóny. Ve druhé divizi platí to samé o olomouckých Eagles, ti zvládli ve čtvrtém hracím dnu soutěže porazit oba "uherské" protivníky a na čele východní skupiny vystřídali dosud vedoucí Zlín.

Divize Západ

Do tabulky západní divize už dávno před odehráním sobotních duelů promluvila dvojice kontumací. Pražská Slavia neměla v úvodu soutěže kde odehrát domácí zápasy s Hradcem Králové i Berounem, oběma soupeřům tak do tabulky připadlo po třech bodech. Jeden z favoritů celé extraligy z hlavního města naopak bude muset dotahovat svou ztrátu na čelní příčky.

IHC Roller Storm Praha – IHC Čerti Kladno 4:8 (0:3, 3:2, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Paghrác (Bláha, F. Bílek), 16. F. Bílek (Bláha, Paghrác), 22. Petráš (Sedláček), 40. Petráš (Sedláček, Ruprecht) – 2. Jiřík (Stieler, Kalla), 4. Stieler (Piskáček), 9. Stieler (Kameš), 15. Piskáček (Kameš), 18. Stieler (Hoffmann), 25. Stieler (Piskáček), 29. Petrák (Jiřík), 39. Petrák (Jiřík, Strnad).

Extraligový nováček si nechal proti dosud stoprocentnímu Kladnu utéct start a první čtvrtinu prohrál o tři góly. Pak se sice také začal zapojovat do brankového účtu souboje, nikdy ale nedosáhl na kontaktní gól a Čerti své vedení bezpečně kontrolovali. Ani nervózní závěr nic nezměnil na vítězství favorita, jenž opět porazil Roller Storm čtyřbrankovým rozdílem. Právě čtyři zářezy zaznamenal David Stieler.

IHC Roller Storm Praha – Střída Sport Pardubice 2:13 (1:5, 0:2, 0:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 2. D. Bílek (Bláha), 38. Antončík (Petráš) – 1. Brož (Buchtele, Šťastný), 1. Fiala (Půhoný), 2. Buchtele (Šťastný), 7. Buchtele (Brož), 10. Procházka (Rákos, Buchtele), 14. Vondáček (Fiala), 22. Rákos (Buchtele), 30. Půhoný (Rákos), 32. Šťastný, 35. Vondráček (Rákos), 42. Rákos (Vondráček, Půhoný), 43. Brož (Buchtele), 44. Půhoný (Vondráček).

Pardubičtí hokejisté v prvních třech zápasech marně čekali na vítězství – v tom čtvrtém se už ale dočkali. A mizérii protrhli na Hvězdě velkolepým způsobem! Hned po 98 sekundách vedli o tři góly, střelecké sebevědomí prokazovali i nadále a Roller Stormu nedali sebemenší nárok. Do černého se nakonec trefili všichni hráči pardubického výběru, jemuž drtivé vítězství jistě dodá velkou chuť do dalšího průběhu soutěže.

IHC Berounští Medvědi – IHC Slavia Praha 3:6 (1:2, 0:1, 2:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 9. D. Bernad (Pavlata, Vlček), 25. Vlček (Rubeš, Šinágl), 29. Rubeš – 4. Tondr (Čížek), 8. Kafka (Loskot, Wurm), 24. Tondr (Mrňa), 38. Kafka, 45. Čížek (Loskot, Mrňa), 48. Kafka (Malý, Toman).

V bitvě dvou loňských semifinalistů byli v prvních dvou čtvrtinách lepším týmem slávisté, z tlaku se jim ale podařilo vytěžit pouze vedení 3:1, což se jim ve třetí části vymstilo. Medvědi přidali na důrazu a zásluhou Vlčka s Rubešem srovnali krok. V závěrečné čtvrtině už ale Pražané opět dominovali a třemi brankami dovedli utkání do vítězného konce. Z řad slávistů nesl pod třemi brankami autorský podpis Petr Kafka.

IHC Berounští Medvědi – ILHK Hradec Králové 4:0 (0:0, 1:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Vlček (Šinágl), 31. Vlček (Šinágl), 32. Šinágl (Rubeš), 35. D. Bernad (J. Bernad).

Beroun od prvních minut duelu s Hradcem Králové tentokrát jasně dominoval, hosty však skvělými zákroky držel nad vodou brankář Michal Vich. Hned v úvodu druhé části už se ale domácí prosadili a zbytek zápasu kontrolovali, definitivní pojistku zajistili třemi brankami ve třetí čtvrtině. Královéhradečtí pak ještě měli několik možností na zkorigování stavu, Martin Michajlov ale všechny pokusy vychytal a udržel čisté konto.

Divize Východ

IHC Eagles Olomouc – IHC Reflex Uherské Hradiště 15:8 (2:0, 4:4, 3:2, 6:2)

Branky a nahrávky: 6. Handl (Davis), 10. Paška (L. Vích, Davis), 14. Paška, 19. Korhoň (L. Vích, Čuřík), 22. L. Vích (Handl, Čuřík), 23. Husák (Davis, L. Vích), 26. Korhoň (Čuřík, L. Vích), 29. Paška (Jurák), 30. Čuřík (Korhoň), 37. L. Cik (Korhoň), 39. Paška (Čuřík, Korhoň), 39. Husák (Davis), 42. L. Cik, 45. Davis (Paška), 47. Korhoň (Čuřík) – 16. Kovařík (Popelka, Mika), 16. Mika (Popelka, Kovařík), 17. Valenta (Flora), 22. Mika (Valenta, Popelka), 25. Kovařík (Popelka, Klesla), 32. Popelka (Valenta, Kovařík), 37. Valenta (Popelka), 47. Mika (Valenta).

Olomouští hokejisté se vůbec poprvé představili na domácím stadionu, k odvetě za nimi přijelo Uherské Hradiště. Ani tentokrát ovšem na body nedosáhlo. Reflex sice parádně srovnal tříbrankové manko, ale ve druhé polovině utkání zcela jasně ovládli domácí Eagles, kteří zařídili svým fanouškům velkou podívanou. Osm branek Uherskému Hradišti proti patnáctigólovému výkonu Olomouce zdaleka nestačilo, nejčastěji zvedal ruce nad hlavu čtyřbrankový bek domácích Jiří Paška.

IHC Eagles Olomouc – IHC Uherský Brod 6:1 (1:1, 2:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Korhoň (Čuřík, L. Cik), 23. Husák (L. Cik), 24. Korhoň (L. Vích, Čuřík), 37. Korhoň (Čuřík), 45. Korhoň (Čuřík), 48. Čuřík (Korhoň) – 8. Mrázik (Hlavica).

I ve druhé bitvě Orlů se zrodil jasný výsledek, přestože ani tentokrát nemělo utkání úplně jednoznačný průběh. Olomouc ale prokázala svou kvalitu, když se brzy oklepala z vedoucí trefy Uherského Brodu a v polovině souboje vedla 3:1. Soupeřův odpor pak zlomila až třemi góly v závěrečném dějství. Největší zásluhu na vítězství mělo duo Korhoň – Čuřík, které se postaralo o pět domácích branek, přičemž Lubomír Korhoň vstřelil čtyři z nich.

Mission Roller Brno – IHC Devils Zlín 2:5 (0:0, 0:2, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 34. Strýček (L. Skácel), 38. Rajnoha (Vorel) – 14. Goiš (Haloda, Jurík), 16. Hrazdira, 28. Buchta (Hrazdira), 37. Šenkeřík (Werbik), 46. Haloda (Hrazdira).

Přestože v loňském finále Brno vybojovalo proti Zlínu mistrovský titul, letos na něj v obou zápasech základní části nenašlo recept. Ve druhé vzájemné bitvě se poprvé ke slovu dostalo až před koncem třetí čtvrtiny, to už ale Devils vedli o tři branky a výhru si nechtěli nechat vzít. Závěrečnou čtvrtinu ze strany domácích doprovázela velká nedisciplinovanost, Zlín tak v klidu dokráčel k prodloužení své letošní neporazitelnosti. Přesto své první místo musel přepustit Olomouci.

Mission Roller Brno – IHC Night Birds Přerov 11:9 (3:2, 3:2, 1:2, 4:3)

Branky a nahrávky: 3. L. Skácel (R. Skácel, Strýček), 6. Rajnoha (Vorel), 10. Kachlík (Obdržálek), 17. R. Skácel (Strýček), 19. Obdržálek (Strýček), 24. Obdržálek (Rajnoha, Vorel), 34. Kachlík (R. Skácel), 40. Rajnoha (Rosendorf, Vorel), 46. L. Skácel, 46. R. Skácel (Kachlík), 48. Vorel – 8. Jergl (Hanák), 11. Zbořil (J. Ferenc), 14. Andrýsek (Vaněk), 24. J. Ferenc (Zbořil), 33. J. Ferenc (Ditrich, Zbořil), 35. Blinka (Jergl), 37. Hanák (J. Ferenc), 39. Zbořil (Hanák, Jergl), 46. Ministr (Blinka).

Druhý zápas už Brněnským vyšel o poznání lépe. Do hry vlétli s obrovskou chutí, v první polovině vstřelili Přerovu šest gólů a v některých pasážích si s ním hráli jako kočka s myší. Podcenili však řadu situací, které vedly nejen k dramatizaci utkání, ale také k přerovskému obratu! Mission Roller ovšem v závěru zase zapl motory a svou roli favorita nakonec potvrdil. Night Birds zatím marně čekají na vítězství.