Světové hry – Play-offZápasy

Články

Těsně pod vrcholem. Češi ve finále Světových her v prodloužení padli s USA

středa 13.07.2022, 00:30
Sen o obhajobě titulu ze Světových her se rozplynul. Český tým v americkém Birminghamu končí na stříbrné příčce. Ač se český tým dostal v prvním poločasu do vedení po gólu Patrika Šebka z 18. minuty, soupeři se povedlo prorazit ve 37. minutě doposud neprostupnou obranu a výborného Frodla. Ve 43. minutě se USA navíc povedlo v domácím prostředí dokonat obrat.

Do finále! Češi přešli přes Francii a zahrají si o zlato s USA

úterý 12.07.2022, 01:00
Poprvé na turnaji si Český tým neinkasoval v úvodních minut a naopak šel jako první do vedení. To si pak po celé utkání dokázal udržet a když v poločase Češi vedli 5:1, dokázali zápas kontrolovat, aby jej dotáhli k vítězství 7:2. Hattrickem se na postupu do finále podílel Jakub Bernad. V. něm bude soupeřem dosud neporažený tým USA.

I přes porážku s Itálií postupuje český tým z první pozice

neděle 10.07.2022, 23:25
Čeští inline hokejisté na závěr skupinové fáze Světových her v americkém Birminghamu utrpěli porážku, v dramatickém utkání prohráli s Itálií těsně 2:3. Svěřenci kouče Tvrzníka dvakrát úspěšně dotáhli jednobrankové manko, ale na přesilovkovou trefu Tobii Vendrameho z 37. minuty již odpověď nenašli. Navzdory porážce Češi postoupili do semifinále z první pozici. V semifinále je čeká Francie.

Drtivé vítězství českého týmu! Švýcaři inkasovali šestnáct branek

sobota 09.07.2022, 23:30
Než Češi spustili kanonádu, stihli stejně jako v úvodním utkání Světových her inkasovat. Ale ani od Švýcarů se nenechali zaskočit a tentokrát je netrápila koncovka. Švýcarsku totiž nasypali 16 branek a zaslouženě berou druhé vítězství na turnaji!

Vítězný vstup do Světových her! Češi otočili zápas s Lotyšskem

pátek 08.07.2022, 23:30
Český tým zahájil Světové hry vítězně. V prvním utkání skupiny A dokázali Češi otočit zápas s Lotyšskem. Soupeř sice dokázal ve 2. minutě rychle využít první nabídnout přesilovou hru, jenže brzy přišla odpověď a ještě do poločasu vedl český národní tým 4:1. Ve druhé části Lotyšsko vystřídalo brankáře, který inkasoval ještě jednou a po výsledku 5:1 berou body Češi!

Češi míří na Světové hry! Kapitánem bude Kafka

úterý 05.07.2022, 11:00
Český národní tým směřuje do amerického Birminghamu, kde odstartují Světové hry. Češi se na turnaji představí v roli obhájce z posledních Světových her a taky úřadujícího světového šampiona.

Češi si zajistili účast na Světových hrách 2022! Cílem je obhajoba, říká prezident ČAIH

čtvrtek 07.10.2021, 19:15
Americký Birmingham v roce 2022 uspořádá Světové hry a Češi budou obhajovat poslední zlato z roku 2017, které vybojovali v Polsku. Zároveň se představí jako úřadující světoví šampioni. Účast si česká reprezentace zajistila dle pozice světového žebříčku, kterému vévodí z první pozice. Světové hry se uskuteční od 7. do 17. července. Turnaj v inline hokeji začne o den později a finále je naplánováno na 12. července.

Zlato ze Světových her! Češi zdolali ve finále Francii 5:1

sobota 29.07.2017, 19:44
Zlatá tečka! Česká reprezentance v in-line hokeji na Světových hrách obstála famózně. Ve finále totiž porazila Francii v poměru 5:1 a svého soupeře takřka k ničemu nepustila. Češi tak slaví zlatou medaili a pocit vítězství si náležitě vychutnávají!

Byli jsme jednoznačně lepší, myslí si po vyhraném finále brankář Daniel Brabec

sobota 29.07.2017, 18:40
Celý turnaj předváděl výborné výkony, což potvrdil i ve finále! Brankář českého týmu Daniel Brabec hovoří bezprostředně po zápase o tom, jak chutná zlaté vítězství. A jak Češi výhru zlatých medailí na Světových hrách oslaví? „Asi nějaké to pivo dáme," směje se gólman české reprezentace.

S Francií to bude na ostré nože, myslí si Jakub Cik

pátek 28.07.2017, 22:23
Jakub Cik vstřelil v zápase se Švýcarském dva góly, zejména ten první byl však velmi důležitý pro tým. Znamenalo to vyrovnání a klid na české hokejky. Přtiom ale tenhle gól padl z naprosto nenápadné situace. Cik totiž zkusil blokovat nahrávku švýcarského beka, a to se mu nakonec podařilo. „Snažím se do takových situací chodit častěji, měl jsem štěstí a vyšlo to,“ popisoval dvougólový střec.

Češi si zahrají finále Světových her s Francií! Švýcarsko porazili 5:2

pátek 28.07.2017, 19:51
Češi narazili v semifinále Světových her 2017 na Švýcarsko. A tohoto soupeře dokázali zdolat! Už po prvním poločase vedl český tým 3:1. Ve druhém dějství se pak švýcarskému celku sice ještě podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ale zápas si Češi vzít už nenechali a díky dvěma trefám v závěru zápasu vyhráli 5:2! Česká republika si tak v sobotu od 16 hodin zahraje finále Světových her v in-line hokeji s Francií!

Technická komise rozhodla o sporném výkladu pravidla. Češi vyzvou v semifinále Švýcarsko

čtvrtek 27.07.2017, 18:18
Byly to velké nervy. Situace se ve skupině A zamotla poté, co Češi prohráli se Spojenými státy americkými. Podle regulí FIRS rozhoduje počet obdržených gólů, a tak by Česká republika musela čekat, zda Polsko vstřelí v zápase s Kanadou gól. Technická komise však rozhodla o výkladu sporného pravidla a tedy o postupu národního týmu do semifinále již před koncem tohoto duelu. Česká republika odehraje semifinále v pátek od 20 hodin proti týmu Švýcarska.

Rozhodly neproměněné šance, mrzí kapitána Pavla Strýčka

čtvrtek 27.07.2017, 16:22
Česká republika mohla slavit postup z prvního místa skupiny A, k tomu by jí stačil jeden bod ze zápasu se Spojenými státy americkými. To by však musela skórovat víckrát, příležitosti na to měla. „Rozhodovaly nevyužité šance, přesilovky, několik samostatných úniků. Moře šancí. To se musí dávat. Kdybychom jednu dvě branky přidali, třeba by to vypadalo jinak, ale na bohužel se nehraje,“ konstatoval kapitán českého celku Pavel Strýček.

Češi podlehli USA 2:3. O pořadí ve skupině rozhodne zápas Kanady

čtvrtek 27.07.2017, 15:30
Česká republika prohrála v posledním zápase skupiny A na Světových hrách se Spojenými státy americkými 2:3. Zápas měli Češi dobře rozjetý, ale ztratili jej v jeho koncovce. Pořadí ve skupině tak tento výsledek výrazně zamotal. O postupujících rozhodne až večerní zápas Kanady s Polskem.

Martin Fiala: Rychlé góly nám pomohly, pak jsme hru kontrolovali

středa 26.07.2017, 13:25
Dva góly v zápase a sebevědomý výkon. Taková je vizitka Martina Fialy po utkání s Kanadou, kde Česká republika získala další dva důležité body do tabulky. Český reprezentant vidí příčiny úspěchu v dobré přípravě a týmovém výkonu. V zápase byl hodně aktivní a vstřelil dva góly. „Od začátku zápasu se hrálo dobře nejen mně, ale celému týmu. Padly mi tam dva podleďáky,“ směje se.

Skvělý výkon! Češi ve druhém zápase na Světových hrách porazili Kanadu 5:2

středa 26.07.2017, 11:39
Přesně tak si to trenéři českého mužstva představovali! Výborný vstup do zápasu a pak Kanadu již k ničemu velkému nepustit. Česká republika vlétla do utkání jako uragán a především díky čtyřem gólům v prvním poločase nakonec slaví zisk dalších dvou bodů. Češi Kanadu porazili v ranních hodinách 5:2.

Chtěli jsme dát hlavně rychlý gól, říká po výhře nad Polskem Marek Loskot

úterý 25.07.2017, 21:55
Marek Loskot dokázal v úvodním zápase na Světových hrách v Polsku vstřelit v zápase s domácím celkem hned dvě branky, které pomohly k vítězství českého národního týmu. „S klukama hrajeme už dlouho pohromadě, sedli jsme a dnes jsme dávali pěkné góly," těší českého hráče. Ten dle svých slov vidí další cíl v dobré přípravě na Kanadu, proti které Češi nastoupí již ve středu ráno.

Češi na úvod Světových her potvrdili roli favorita, Polsko zdolali 4:1

úterý 25.07.2017, 21:11
Hned v premiérovém zápasu Světových her v polské Svídnici Češi vyzvali domácí celek. Svěřenci trenéra Martina Tvrzníka však nepřipustili žádné překvapení a svého soupeře porazili 4:1, čímž získali první dva body do tabulky.

Češi vyráží na Světové hry s medailovými ambicemi

sobota 22.07.2017, 10:00
České týmy v sezoně 2017 znovu sbírají medailové kovy. Muži získali na MS IIHF v Bratislavě bronz, junioři a ženy na ME v Boskovicích vybojovali zlato. Nyní jsou na řadě Světové hry a Češi mají opět medailové ambice. V Polsku navíc český tým obhajuje bronz, který se povedlo získat na Světových hrách 2013 v Kolumbii.

Češi na světových hrách vybojovali bronz !!

pátek 02.08.2013, 15:34
Po výhře nad Kanadou 3:1 vybojovala Česká reprezentace na světových hrách bronzové medaile. Branky vstřelili Šimo 2x a Bezouška. Z vítězství se radují USA, které zdolali ve finále Itálii 3:2.

Semifinálová porážka z USA

úterý 30.07.2013, 08:16
Český výběr nestačil v semifinále světových her na výběr USA a po porážce 1:3 si zahraje o bronz s Kanadou, která překvapivě podlehla Itálii 1:4.

Vysoká čtvrtfinálová výhra nad Kolumbií

pondělí 29.07.2013, 03:35
Čeští inline hokejisté zdolali ve čtvrfinálovém utkání světových her, před přeplňenou arénou, domácí Kolumbii hladce 9:1, když o svém vítězství rozhodli již v úvodních minutách. Na semifinálového soupeře čekáme a vzejde z utkání USA - Lotyšsko. Prvním semifinalistou se stali hráči Itálie, kteří v dramatickém zápase porazili Francii 6:5 v prodloužení. Francie obrátila nepříznivý vývoj a dotáhla zápas do prodloužení ze stavu 1:5.

Závěrečná remíza s Kanadou, ve čtvrtfinále proti Kolumbii

neděle 28.07.2013, 18:16
V posledním zápase ve skupině nastoupili Češi v repríze finále MS proti Kanadě. Přesto, že v průběhu utkání prohrávali již 0:3, zápas dokázali otočit a vyrovnat na konečných 3:3. Ve čtvrtfinále na naše hráče bude čekat domácí Kolumbie, která překvapivě porazila Švýcarsko 4:3. Utkání bude zcela jistě odehráno před vyprodaným hledištěm v elektrizující atmosféře, které doprovází všechna vystoupení domácích sportovců na hrách.

Vysoká výhra nad Lotyšskem

neděle 28.07.2013, 18:11
Druhé vystoupení na světových hrách doprovázeli velké komplikace a do poslední chvíle se ani nevědělo, zda se utkání odehraje. Lotyšským hráčům totiž do dějiště her přišli opožděně zavazadla a díky tomu byl odložen již jejich první zápas s Kanadou. Hodiny očekávání a odložení utkání ze 17 hodin místního času nakonec přineslo rozhodnutí, že se zápas odehraje od 20:30 místního času. Nepříjemné čekání na našich hráčích nezanechalo pražádné následky a svého soupeře jednoznačně z plochy vymazalo.

Úvodní remíza s Francií

pátek 26.07.2013, 17:42
Úvodní utkání České reprezentace na světových hrách skončilo remízou s Francií 1:1. Český výběr si po většinu času držel herní převahu, kterou však nedokázal brankově zúročit.

Po mistrovských oslavách začínají světové hry

pondělí 22.07.2013, 09:47
Přesto, že ještě ani nestačila utichnou dvojnásobná mistrovská radost z Amerického Anaheimu, který Čeští hráči dokonale dobyli a získali tituly mistrů světa jak v kategorii juniorů tak v kategorii mužů a už se blíží další reprezentační akce. V Kolubijském Cali, začínají 26.7. Světové hry na kterých budou Češi obhajovat bronzové medaile z poslední her v Kaohsiongu v roce 2009.