Mistrovství světa - veteráni

Skupina/Fáze Česká republika
Masters World Cup - Play-offZápasyRealizační týmSoupiskaStatistiky
Masters World Cup skupina AZápasyTabulkyRealizační týmSoupiskaStatistiky
Masters World Cup skupina BZápasyTabulky
Masters World Cup skupina CZápasyTabulky
Veterans World CupZápasyTabulkyRealizační týmSoupiskaStatistiky
Veterans World Cup - Play-offZápasyRealizační týmSoupiskaStatistiky

Články

Schubert: Nejtěžší bylo semifinále s Kanadou

Schubert: Nejtěžší bylo semifinále s KanadouČeští reprezentanti zaznamenali v minulém týdnu velký úspěch. Na Mistrovství světa v inline hokeji Masters získali zlaté medaile v obou kategoriích, jak v té od 38 let, tak v té od 45 let. Cestu turnajem v následujícím rozhovoru popisuje kapitán týmu od 38 let Ronald Schubert.

úterý 07.06.2016, 17:12

Kanada vzdorovala, ale nakonec Češi do finále prošli

Kanada vzdorovala, ale nakonec Češi do finále prošliČeši dnes zažili nadmíru úspěšný den. Nejprve Masters prošli do semifinále a následně si Veterans zajistili finále. To ale nebylo vše, do finále totiž postupují i Masters, kteří v napínavém semifinále dokázali porazit Kanadu.

sobota 04.06.2016, 21:11

Češi vstoupili do vyřazovacích bojů úspěšně. Postupují dál

Češi vstoupili do vyřazovacích bojů úspěšně. Postupují dálDopoledne se odehrály první zápasy vyřazovacích bojů a vstoupily do nich oba české týmy, jak ten který bojuje v kategorii Masters (38+), tak Veterans (45+). Nutno dodat, že oběma se dařilo. Masters přehráli ve federálním derby Slováky 9:1 a Veterans nepřipustili překvapení a porazili Nový Zéland 7:1.

sobota 04.06.2016, 15:32

Češi nedali německým veteránům šanci a zvítězili 10:1

Češi nedali německým veteránům šanci a zvítězili 10:1Do posledního utkání v základní skupině vstupovali Češi jako jasný favorit a svou roli potvrdili dokonale. Němcům povolili jen jeden čestný úspěch, ale jinak naprosto dominovali.

pátek 03.06.2016, 12:26

Druhé utkání v základní skupině Češi zvládli výborně. Velkou Británii rozstříleli 11:2

Druhé utkání v základní skupině Češi zvládli výborně. Velkou Británii rozstříleli 11:2Zatímco první utkání proti Slovinsku nabídlo vyrovnanou bitvu a štěstí se v něm mohlo přiklonit na jakoukoli stranu, zápas proti Velké Británii byl od počátku v režii českých inline hokejistů. Výsledek mluví za vše.

čtvrtek 02.06.2016, 20:03

Na úvod turnaje Češi remizovali se Slovinskem 3:3

Na úvod turnaje Češi remizovali se Slovinskem 3:3Slovinsko je na mistrovství světa veteránů letos vůbec poprvé a nedalo se tak vůbec předvídat, jaká je jejich kvalita. Nakonec se ukázalo, že mají na to potrápit i favority a česká reprezentace může být ráda alespoň za bod.

čtvrtek 02.06.2016, 13:19

Veteránům zítra začíná mistrovství světa.To je poprvé rozdělené do dvou kategorií

Veteránům zítra začíná mistrovství světa.To je poprvé rozdělené do dvou kategoriíŠestý ročník mistrovství světa veteránů v inline hokeji pořádaný FIRS už klepe na dveře. Letos je ale turnaj bohatší o jednu podstatnou novinku, je totiž rozdělen do dvou kategorií- klasické Masters, kde hrají hráči starší 38 let, a kategorie Veterans, která je určena pro hráče nad 45 let. Česká republika má želízko v ohni v každé z kategorií.

středa 01.06.2016, 18:46

Český inline potřebuje vlastní halu, říká Tomáš Würtherle

Český inline potřebuje vlastní halu, říká Tomáš WürtherleDnes je to přesně týden, co veteráni obhájili titul na Mistrovství světa. Po celých sedm dní po šampionátu jsme vám přinášeli rozhovory s důležitými postavami týmu a celý zpravodajský seriál uzavře interview s Tomášem Würtherlem. Prezedentem České asociace inline hokeje a také členem vítězného týmu. Ten se rozpovídal o organizaci šampionátu, myšlence mistrovství světa v Austrálii, případném zavedení kategorie 45+, ale také o situaci v mládežnickém inline hokeji.

neděle 07.06.2015, 21:59

Bylo složité, ale správné, střídat dva gólmany, myslí si Petr Hrachovina

Bylo složité, ale správné, střídat dva gólmany, myslí si Petr HrachovinaO gólmanech se říká, že jsou to samotáři a podívíni. To však neplatí o brankáři veteránských mistrů světa Petru Hrachovinovi, který je veselá kopa a v kabině byl spolu se svým brankářským kolegou Pavlem Pavlíčkem středem pozornosti. I když jednou věcí se týmovému standardu přece jen vymykal. Na turnaji, ve kterém šlo zejména o zábavu, dodržoval životosprávu více než ostatní a také spát chodil o něco dříve. Nebylo to ovšem tím, že by se bránil společenskému životu, ale šlo vidět, jak je koncentrován na to, aby druhý den mohl podat maximální výkon. A vyplatilo se, v brance působil o mnoho jistěším dojmem než jeho parťák Pavlíček a tým se na něj mohl v těch nejtěžších momentech spolehnout. Přesně to vystihl David Balázs, který na střídačce pronesl: "Chlapi, já vám říkám - Co Hrášek vidí, to má!" A opravdu. Když nepočítáme zápas s Autrálií, kde ho spoluhráči nechali trošku vykoupat, pustil na turnaji jediný gól až v samotném finále.

pátek 05.06.2015, 14:45

Je to skvělý pocit, přiznal autor zlatého gólu Tomáš Kojecký

Je to skvělý pocit, přiznal autor zlatého gólu Tomáš KojeckýČtyři minuty před koncem finále ze vzduchu nasměroval puk do branky i za cenu toho, že zlomil hůl o tyč. V tu chvíli ještě netušil, že jeho trefa bude nakonec tou zlatou!

středa 03.06.2015, 20:45

Na tento turnaj vždycky najdeme motivaci, říká hrající trenér veteránů Tomáš Ulrich

Na tento turnaj vždycky najdeme motivaci, říká hrající trenér veteránů Tomáš UlrichZdravotně nebyl úplně fit. Přesto ve dvou zápasech obul brusle, oblékl výstroj, nejkrásnější dres na světě (český reprezentační) a vydal se na hřiště. Dokonce se mu povedlo dát i gól! Řeč je o Tomáši Ulrichovi. Trenérovi veteránských mistrů světa z Düsseldorfu, který se po finálovém zápas o turnaji rozpovídal.

úterý 02.06.2015, 21:31

Je to tam! Veteráni obhájili světové zlato! AKTUALIZOVÁNO!

Je to tam! Veteráni obhájili světové zlato! AKTUALIZOVÁNO!Něměcký Düsseldorf dnes viděl strhující finálovou bitvu. V té český tým sice na ledě dominoval, ale na vítězství se pořádně nadřel. Italové se totiž se štěstím dostali do vedení krátce po začátku zápasu a na zajímavou zápletku bylo zaděláno.

neděle 31.05.2015, 23:06

Klíčem ke zlatu by měla být častější střelba, myslí si Pavel Würtherle

V semifinále proti Francii byl hodně vidět. Měl pár dobrých šancí a také obranných zákroků. Před koncem první půle mohutným sprintem a následním skokem pod nohy zabránil téměř jistému gólu, který by poslal Francouze do vedení a pro osud zápasu mohl být klíčový.

neděle 31.05.2015, 11:28

Francie padla! Veteráni míří do finále!

Francie padla! Veteráni míří do finále!Za poslední tři roky, co se hraje na Mistrovství světa FIRS vyřazovacím způsobem se vždy ve finále potkala Česká Republika a Francie. Dvakrát se radovali hráči ze země Galského kohouta a loni triumfovali Češi. Letos jsme tento vzájemný souboj předčasně viděli už v semifinále. Byl to dramatický boj, ale se šťastnou tečkou pro nás!

sobota 30.05.2015, 23:31

Klokani si na Čechy nepřišli. Večer nás čeká semifinále

Klokani si na Čechy nepřišli. Večer nás čeká semifináleNebylo by fér vůči soupeři prohlásit, že čtvrtfinále bylo předem rozhodnutou událostí, ale přece jen musíme říct, že cokoliv jiného než australský debakl by bylo zázrakem. Ty se sice ve sportovním světě občas stávají, ale naštěstí pro Čechy můžeme s klidem konstatovat, že tohle nebyl ten případ.

sobota 30.05.2015, 14:39