Skupina EZápasyTabulky
Skupina FZápasyTabulky

Články

Patrik Šebek poslal Čechy do finále: Zapomněl jsem se u brány!

Patrik Šebek poslal Čechy do finále: Zapomněl jsem se u brány!Schovával si rozhodnutí až na samotný konec, ale tím víc to za to stálo. Čeští hokejisté se v semifinále k uzoufání trápili s lotyšským brankářem, který jim pochytal skoro všechno. Nestačil jenom na dvě střely: Tu vyrovnávací Lukáše Nováka a rozhodující gól Patrika Šebka z předposlední minuty. Do prázdné brány pak český zkušenec pojistil postup do finále proti Francouzům, které moc dobře zná.

neděle 21.06.2015, 06:07

Neskutečné drama se šťastným koncem. Češi přetlačili Lotyše a jsou ve finále!

Neskutečné drama se šťastným koncem. Češi přetlačili Lotyše a jsou ve finále!Tak na tenhle semifinálový večer se jen tak nezapomene. Čeští hokejisté se i podruhé na mistrovství světa s Lotyšskem neskutečně trápili v zakončení, tentokrát dokonce prohrávali. Ale Lukáš Novák ve 26. minutě vyrovnal a druhým českým hrdinou se stal Patrik Šebek, který dvěma góly v posledních 81 sekundách poslal národní tým do FINÁLE mistrovství světa organizace FIRS proti Francii! Dovršení argentinské pohádky je nadosah!

neděle 21.06.2015, 02:57

David Sem: Uděláme všechno, co v nás je. Věříme v úspěšný konec

David Sem: Uděláme všechno, co v nás je. Věříme v úspěšný konec Poslední dvě utkání před sebou mají čeští inline hokejisté na mistrovství světa v Rosariu. Proti Mexiku předvedli parádní start, potom jim už stačilo hlídat vývoj zápasu, nebláznit a bez potíží dojít do semifinále. Ale pokud v něm budou chtít uspět, potřebují si vzít ponaučení z první vzájemné bitvy s Lotyšskem. Čeští trenéři se každopádně mohou opřít o všechny tři formace, změna v sestavě pomohla i druhému útoku, jehož členem je obránce David Sem.

sobota 20.06.2015, 06:19

Snadný postup přes Mexičany. V cestě do finále stojí opět Lotyšsko

Snadný postup přes Mexičany. V cestě do finále stojí opět LotyšskoČtvrtfinále světového šampionátu FIRS přineslo z českého pohledu zcela jednoznačnou partii. Hokejisté porazili Mexiko 10:1 a v Argentině jdou hrát o medaile! Teď už může rozhodnout každá chybička, a těch se budou chtít Češi vyvarovat v semifinálové bitvě s Lotyšskem, které jim v základní skupině přidělalo těžkou práci. Zápas se odehraje v noci ze soboty na neděli v 1:10 českého času. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Spojené státy s Francií.

sobota 20.06.2015, 01:09

Mladší bratr v akci: Postup do první ligy? Vždycky je to krásné, říká David Šebek

Mladší bratr v akci: Postup do první ligy? Vždycky je to krásné, říká David ŠebekČeská reprezentace přivezla do Rosaria rovnou dvě bratrské dvojice. Zatímco Patrik Šebek je specialistou na inline hokej, pro jeho mladšího bratra Davida znamená pouze zpestření letní přípravy. Na mistrovství světa FIRS zamířil vůbec poprvé, zato ale v posledních dvou sezónách slavil v ledním hokeji dva postupy do první ligy – nejdřív s Prostějovem, potom s Přerovem.

pátek 19.06.2015, 19:24

Debutant Michal Vich: Užil jsem si to, za takovým týmem je radost hrát!

Debutant Michal Vich: Užil jsem si to, za takovým týmem je radost hrát!Dostat se přes Daniela Brabce do branky, to by byla obrovská výzva i pro další gólmany světových kvalit. V poločase jednoznačného zápasu se Švýcarskem poslali čeští trenéři do hry Michala Vicha z Hradce Králové, jenž tak prožil životního premiéru v rámci národního týmu. A ta se mu povedla, během dvaceti minut neinkasoval. Jaké má z šampionátu v Argentině pocity a jaký je vůbec jeho životní inlinový příbeh?

pátek 19.06.2015, 06:12

Češi nadělili Švýcarům sedmičku. Ve čtvrtfinále je čeká Mexiko

Češi nadělili Švýcarům sedmičku. Ve čtvrtfinále je čeká MexikoStoprocentní představení českých hokejistů nabídla základní skupina mistrovství světa. Ve třetím zápase si došli pro nejvýraznější vítězství, když Švýcarům nasázeli sedm branek a sami neinkasovali jedinou! Národní tým využil čtyři přesilovky ze čtyř, v bráně si po poločase odbyl úspěšný debut hradecký gólman Michal Vich. Dalším krokem v cestě za inlinovou medailí je čtvrtfinále proti Mexiku, které startuje v pátečních 23:40 českého času.

pátek 19.06.2015, 02:31

Musíme zůstat na vítězné vlně, říká Kameš. Češi mají jisté první místo

Musíme zůstat na vítězné vlně, říká Kameš. Češi mají jisté první místoPrvní dílčí cíl mají čeští hokejisté úspěšně splněný. Vzhledem k dalším výsledkům už je nikdo nemůže sesadit z čela skupiny, do čtvrtfinále tak půjdou z nejlepší možné pozice a zahrají si proti Mexiku. Ještě předtím je ale čeká souboj se Švýcarskem, které zatím nezískalo ani bod. Co říká na předešlou bitvu s Lotyšskem i dosavadní výkony na turnaji zkušený útočník Vladimír Kameš?

čtvrtek 18.06.2015, 18:26

Premiérový střelec Bernad: Dostávám prostoru až až, snad to byl jen začátek

Premiérový střelec Bernad: Dostávám prostoru až až, snad to byl jen začátekAž tak těžké to čeští hokejisté nečekali. Lotyšsko vytáhlo poctivou a úspěšnou obranu, po vyrovnání zkraje druhého poločasu sahalo po bodech. Ale nakonec marně – v posledních minutách se Češi konečně rozstříleli a z obrovského počtu šancí celkem proměnili aspoň pět. Poslední branku zařídil 13 sekund před koncem obránce David Bernad, pro kterého to znamenalo první gólovou radost na seniorských šampionátech!

středa 17.06.2015, 20:51

Trpělivost góly přináší. Hokejisté zlomili tuhý odpor Lotyšů v závěru

Trpělivost góly přináší. Hokejisté zlomili tuhý odpor Lotyšů v závěruNebyla náhoda, že Lotyšsko v prvním zápase mistrovství porazilo Švýcary. I českým hokejistům přidělávalo obrovskou lopotu, národní tým navíc dlouho tratil na skvělém brankáři Kazanovsovi. Ale v posledních šesti minutách konečně našel na obranu soupeře recept a čtyřmi góly rozhodl o vítězství 5:1. Češi jsou tak na MS stále stoprocentní, skupinu uzavřou bitvou se Švýcarskem.

středa 17.06.2015, 17:37

Loskot s Francií ještě neprohrál. Všichni to odmakali, kvituje Tvrzník

Loskot s Francií ještě neprohrál. Všichni to odmakali, kvituje TvrzníkPokud by měl jít výkon českého týmu na mistrovství zápas od zápasu nahoru, pak se mají ostatní na co těšit. Francie byla na úvod víc než solidním soupeřem, ale rychlým startem utkání si Češi vysloužili gólovou i psychickou převahu, kterou přetavili ve vítězství 4:2. Marek Loskot byl na ploše u všech čtyř gólů národního týmu.

středa 17.06.2015, 05:31

První výhra v kapse! Češi zvládli start, nepříjemné Francouze porazili 4:2

První výhra v kapse! Češi zvládli start, nepříjemné Francouze porazili 4:2Úvodní zápasy bývají na všech mistrovstvích hodně nepříjemné, o to cennější vítězství získala česká reprezentace mužů zkraje světového šampionátu v argentinském Rosariu. Už díky velmi dobrému úvodu zdolala houževnatou Francii 4:2. O branky se postarali čtyři různí střelci, svou sílu hned zkraje šampionátu ukázala elitní formace. Dalším soupeřem bude ve středu od 16:10 Lotyšsko.

úterý 16.06.2015, 22:09

Jak přehrát soupeře? Dravostí a českou chytrostí, velí kapitán Pavel Strýček

Jak přehrát soupeře? Dravostí a českou chytrostí, velí kapitán Pavel StrýčekVelezkušený první útok, ale i řada mladíků v dalších formacích. Seniorská reprezentace se v Rosariu znovu pokusí uspět s kombinovaným týmem, ve kterém nechybějí nové tváře. Jako kapitán letos povede tým Pavel Strýček. „Zlatá by byla nejlepší, ale bereme jakoukoli medaili,“ říká brněnský harcovník.

úterý 16.06.2015, 16:52

Do boje o třetí zlato! Čeští hokejisté startují MS zápasem s Francií

Do boje o třetí zlato! Čeští hokejisté startují MS zápasem s FranciíJunioři i ženy už to v Rosariu zvládli, teď je řada na mužské reprezentaci! Seniorský tým vybojoval medaili na posledních deseti šampionátech, bez cenného kovu by hodně nerad odjížděl i z Argentiny. Češi dnes otevírají turnaj bitvou proti Francii, která startuje ve 20:40 SELČ. Jejich dalšími soupeři ve skupině budou Lotyšsko a Švýcarsko.

úterý 16.06.2015, 05:47

Mužský turnaj v Argentině se blíží. S jakým týmem Češi na MS přiletí?

Mužský turnaj v Argentině se blíží. S jakým týmem Češi na MS přiletí?Zatímco v sobotu vyvrcholí v Rosariu turnaje juniorů a žen, v úterý vyjede k prvnímu zápasu česká reprezentace mužů. Ve skupině ji čekají postupně Francie, Lotyšsko a Švýcarsko. Z pozice trenéra povede národní tým Martin Tvrzník, který se bude spoléhat na zkušené inline hokejisty, ale i mladé tváře, jež okusí chuť prvního seniorského mistrovství světa.

pátek 12.06.2015, 17:02