Skupina CZápasyTabulky
Skupina DZápasyTabulky

Články

Češky končí sedmé, v posledním zápase si pohrály s Itálií

Češky končí sedmé, v posledním zápase si pohrály s ItáliíŽenská reprezentace v posledním utkání na mistrovství světa bez problémů přehrála Itálii 4:1 a končí na sedmém místě. Italky se k ničemu zásadnímu za celý zápas nedostaly, naopak Češky měly šancí přehršel a klidně mohly svým soupeřkám nasázet desítku. Hlavní však je, že se jim za turnajem podařilo napsat zaslouženou vítěznou tečku.

neděle 06.07.2014, 14:50

Michaela Jančová: Musíme udělat aspoň to sedmé místo

Michaela Jančová: Musíme udělat aspoň to sedmé místoNa Francii se českým hokejistkám nepodařilo na mistrovství ani jednou vyzrát. Po gólu Michaely Jančové sice v zápase o páté až osmé místo vedly, pak se přes ně ale domácí země přehnala. Reprezentantky vědí, že teď se musí zvednout, turnaj totiž chtějí uzavřít vítěznou tečkou proti Itálii!

neděle 06.07.2014, 10:13

Ženská reprezentace nestačila na Francii ani podruhé, prohrála vysoko 1:6

Ženská reprezentace nestačila na Francii ani podruhé, prohrála vysoko 1:6Odveta s Francií začala pro Českou republiku výborně. Skóre otevřela Michaela Jančová a vypadalo to, že porážku ze skupiny můžeme Francouzkám vrátit. Jenomže domácí hráčky ještě do poločasové sirény otočily na 2:1 a v druhém poločase přidaly další branky. Češky nenavázaly na skvělé výkony a podlehly vysoko 1:6, v neděli tak nastoupí ve 12:40 do zápasu o sedmou příčku s Itálií.

sobota 05.07.2014, 16:54

Špatný začátek? Nebyly jsme takticky připravené, myslí si Věra Pančáková

Špatný začátek? Nebyly jsme takticky připravené, myslí si Věra PančákováOba české výběry v Toulouse pomýšlely na medaili, jeden z nich ji už bohužel nezíská. Hokejistky sice byly v souboji se Spojenými státy outsiderem, ale nebýt špatné pasáže v úvodu zápasu, úplně klidně by bojovaly o postup. Zklamání bylo na týmu kolem kapitánky Věry Pančákové znát, ale jak potvrzuje i trenér Milan Žurek, české holky jdou dál!

pátek 04.07.2014, 20:34

Skvělým Češkám se medailový sen rozplynul ve třech minutách

Skvělým Češkám se medailový sen rozplynul ve třech minutáchČešky si o medaile nezahrají, ve čtvrtfinále je vyřadily silné Spojené státy americké. Krátký výpadek v prvním poločase rozhodl zápas, národní tým sice hru vyrovnal a zásluhou Kateřiny Flachsové a Beáty Szelongové se přiblížil i gólově, ale Američanky už vedení nepustily. České ženy si tak přes výborný výkon ve většině zápasu zahrají pouze o páté až osmé místo. V sobotu nastoupí v 15:10 k další bitvě s Francií.

pátek 04.07.2014, 17:42

Lucie Nováková: Američanky? Bude se s nimi moct hrát

Lucie Nováková: Američanky? Bude se s nimi moct hrátPřestože si česká děvčata po dvou zápasech zajistila postup do čtvrtfinále, oprávněně chtěla ještě víc. Proti Francii potvrdila vzestupnou tendenci výkonů, ale srazilo je neproměňování šancí, které domácí hokejistky nemilosrdně trestaly. Jak viděli utkání Kateřina Flachsová, Lucie Nováková a kouč Milan Žurek?

pátek 04.07.2014, 09:08

Velkolepá bitva se smolným koncem. Češky jdou ve čtvrtfinále na Ameriku

Velkolepá bitva se smolným koncem. Češky jdou ve čtvrtfinále na AmerikuStrhující podívanou přineslo poslední utkání ve skupině D mezi domácími Francouzkami a Češkami. Národní tým zvládl zásluhou Kateřiny Mrázové s Lucií Novákovou otočit skóre, ale pak se totéž povedlo domácímu výběru a Češky se i přes řadu šancí do zápasu nevrátily. Prohrály 2:4 a ve čtvrtfinále je v pátek od 15:10 čeká soupeř z nejsilnějších – Spojené státy americké.

čtvrtek 03.07.2014, 21:03

Musíme se tlačit do střelby a zlepšit koncovku, říká Martina Vonková

Musíme se tlačit do střelby a zlepšit koncovku, říká Martina VonkováŽenská reprezentace si v Toulouse snadno poradila s Velkou Británií a opět zvítězila poměrem 6:3. Po utkání jsme zpovídali autorky českých branek Martinu Vonkovou a Dominiku Vopravilovou a také trenéra Milana Žurka. Na videu se dovíte, jak holky hodnotí utkání, jak se jim mistrovství ve Francii líbí nebo co by na české hře ještě vylepšil lodivod týmu.

středa 02.07.2014, 17:15

Hokejistky jsou ve čtvrtfinále! Zlepšeným výkonem přehrály Velkou Británii

Hokejistky jsou ve čtvrtfinále! Zlepšeným výkonem přehrály Velkou BritániiÚvodní důležitý cíl se ženské reprezentaci na mistrovství světa v Toulouse povedl. Druhý zápas ovládla stejným poměrem jako ten první, vítězství 6:3 nad Velkou Británií se navíc kromě krátké pasáže rodilo s větším klidem a jistotou. České hokejistky si tak zajistily postup do čtvrtfinále a ve čtvrtek je čeká poslední souboj ve skupině. S domácí Francií se utkají o první místo!

středa 02.07.2014, 11:20

Střelkyně Kateřina Mrázová: Nevnímám, že by na mě byl větší tlak

Střelkyně Kateřina Mrázová: Nevnímám, že by na mě byl větší tlakO hvězdě prvního zápasu českých žen na MS FIRS v Toulouse nemůže být sebemenších pochyb. Kateřina Mrázová, která hraje lední hokej za mořem, byla u pěti ze šesti vstřelených branek a radovala se z hattricku. Stejně jako hlavní trenér národního výběru Milan Žurek tak nakonec mohla být spokojená, byť Češky musely duel otáčet a zejména v prvním poločase bylo na výkonu týmu hodně chybiček. Na úvod turnaje se počítají hlavně dva body!

úterý 01.07.2014, 23:47

Češky v poslední desetiminutovce otočily zápas s Kolumbií

Češky v poslední desetiminutovce otočily zápas s KolumbiíČešky ve svém úvodním zápase mistrovství světa přehrály Kolumbii 6:3. Zápas nabídl zajímavou podívanou s dramatickým průběhem. Ještě jedenáct minut před koncem svěřenkyně trenéra Milana Žurka prohrávaly, nakonec se však vybičovaly k parádnímu výkonu v posledních minutách a otočily utkání. Na výhře má lví podíl Kateřina Mrázová, která zaznamenala pět bodů za hattrick a dvě brankové asistence.

úterý 01.07.2014, 21:37

Cíle ženského výběru? Získat medaili, soudí trenérský štáb

Cíle ženského výběru? Získat medaili, soudí trenérský štábPrvní týden světového šampionátu FIRS v Toulouse budou o cenné kovy bojovat vedle juniorů také české ženy. Poslední dva roky tým za moře neposílaly, teď jsou ale zase zpátky. Jejich cílem bude přejít čtvrtfinále – a pak sáhnout po některé z medailí. Hlavní trenér týmu Milan Žurek a jeho hrající asistentka Věra Pančáková, která nechyběla u úspěchů z let minulých, ovšem vědí, že otazníků před samotnými zápasy ještě zbývá celá řada.

pondělí 30.06.2014, 17:56

Nominace výběrů juniorů a žen na MS FIRS v Toulouse

Nominace výběrů juniorů a žen na MS FIRS v ToulouseUž v pondělí 30. června startuje ve francouzském Toulouse mistrovství světa v inline hokeji organizace FIRS! Česká republika tentokrát vysílá do akce tři týmy, první týden šampionátu budou o cenné kovy bojovat reprezentace juniorů a žen. Tady je jejich podoba.

úterý 24.06.2014, 12:50